Dnes Neděle - oblacno -7°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Milíčovský rybník prošel revitalizací za necelé tři miliony korun
Milíčovský rybník je v součastnosti napouštěn. Foto: LHMP

Milíčovský rybník prošel revitalizací za necelé tři miliony korun

Milíčovský rybník, který se rozkládá u Milíčovského lesa na jihovýchodě Prahy, má za sebou celkovou revitalizaci. Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která je v majetku metropole, prošla od loňského listopadu výraznou změnou. Informovala o tom příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy (LHMP), která má nádrž ve správě.

„Rybníku napájenému Milíčovským potokem jsme opravili vodohospodářská zařízení a zpevnili jeho hráz. Pro případné výlovy jsme v rybníce vytvořili nové kádiště,“ uvedla mluvčí LHMP Petra Fišerová.

Během revitalizace bylo postaveno nové výpustné zařízení pro regulaci odtoku vody, kamenné schodiště pro přístup do rybníka a přibyl i kašnový přeliv, jenž navazuje na novou odtokovou štolu. Manipulaci s technikou během rybářských výlovů usnadní nové loviště a kádiště.

„Celou hráz rybníka jsme očistili od pařezů a nevhodné zeminy tvořené navážkou, kterou jsme nahradili novým materiálem. Do výšky vodní hladiny jsme hráz opevnili kamenivem, abychom ji uchránili před erozí a poškozením vodou. Plochy kolem rybníka jsme oseli travním semenem a na hráz jsme vysadili pět vzrostlých dubů letních,“ pokračovala Fišerová.

Nyní se Milíčovský rybník napouští. Koncem září u něj bude zahájena oprava 200 metrů dlouhé cesty, která vede po hrázi. Během října tak musí řidiči počítat s dopravním omezením.

Milíčovský rybník je součástí rybniční soustavy, do které kromě něj patří rybníky Kančík, Homolka, Vrah a Šáteček. Všechny rybníky jsou napájeny Milíčovským potokem, který pramení ve stejnojmenném lese necelý kilometr od Milíčovského rybníka.

Náklady na revitalizaci rybníka činily 2,8 milionu korun bez DPH a uhradilo je hlavní město Praha prostřednictvím odboru ochrany prostředí.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru