dnes
Úterý - polojasno
8°C
zítra
Středa - obcasny-dest
9°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
10°C
Milíčovský rybník prošel revitalizací za necelé tři miliony korun
Milíčovský rybník je v součastnosti napouštěn. Foto: LHMP

Milíčovský rybník prošel revitalizací za necelé tři miliony korun

Milíčovský rybník, který se rozkládá u Milíčovského lesa na jihovýchodě Prahy, má za sebou celkovou revitalizaci. Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která je v majetku metropole, prošla od loňského listopadu výraznou změnou. Informovala o tom příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy (LHMP), která má nádrž ve správě.

„Rybníku napájenému Milíčovským potokem jsme opravili vodohospodářská zařízení a zpevnili jeho hráz. Pro případné výlovy jsme v rybníce vytvořili nové kádiště,“ uvedla mluvčí LHMP Petra Fišerová.

Během revitalizace bylo postaveno nové výpustné zařízení pro regulaci odtoku vody, kamenné schodiště pro přístup do rybníka a přibyl i kašnový přeliv, jenž navazuje na novou odtokovou štolu. Manipulaci s technikou během rybářských výlovů usnadní nové loviště a kádiště.

„Celou hráz rybníka jsme očistili od pařezů a nevhodné zeminy tvořené navážkou, kterou jsme nahradili novým materiálem. Do výšky vodní hladiny jsme hráz opevnili kamenivem, abychom ji uchránili před erozí a poškozením vodou. Plochy kolem rybníka jsme oseli travním semenem a na hráz jsme vysadili pět vzrostlých dubů letních,“ pokračovala Fišerová.

Nyní se Milíčovský rybník napouští. Koncem září u něj bude zahájena oprava 200 metrů dlouhé cesty, která vede po hrázi. Během října tak musí řidiči počítat s dopravním omezením.

Milíčovský rybník je součástí rybniční soustavy, do které kromě něj patří rybníky Kančík, Homolka, Vrah a Šáteček. Všechny rybníky jsou napájeny Milíčovským potokem, který pramení ve stejnojmenném lese necelý kilometr od Milíčovského rybníka.

Náklady na revitalizaci rybníka činily 2,8 milionu korun bez DPH a uhradilo je hlavní město Praha prostřednictvím odboru ochrany prostředí.


Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

Včera v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru