dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Advent v PrazeDětská Praha

Mikuláš v muzeu

Chcete zažít mikulášské odpoledne v muzeu? V Národním zemědělském muzeu na Letné (Praha 7, Kostelní 44) v sobotu 5. prosince od 14 hodin k tomu máte příležitost.

Mikuláš, čerti i andělé se vám, přímo na muzejním dvoře, představí v několika netradičních představeních s názvem Andělé v podání uměleckého souboru divadla Kvelb z Českých Budějovic.

Adventní zjevení několika andělů se čtyřmetrovými sáněmi, na chůdách, za zvuků rolniček, činelů a zvonků. Andělů, kteří přijeli lidem, hlavně dětem, zvěstovat jak se chovat v příštím roce. Andělé to sami předvádějí a nedaří  se jim to, jsou poněkud komičtí, avšak milí…. Začátky představení ve 14, 15 a 16 hodin.

A pozor, žádné z dětí neodejde bez mikulášské nadílky.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Další články
Nahoru