dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Advent v PrazeDětská Praha

Mikuláš s andělem a čerty budou na Staroměstském náměstí letos farmařit

Staroměstské náměstí v Praze opět čeká největší schůzka Mikulášů, andělů a čertů. V pátek 5. prosince se sejdou tyto pohádkové postavy, aby společně rozdaly dárky hodným a uhlí zlobivým dětem. Na pódiu největších vánočních trhů v České republice navíc budou letos i farmařit.

Velká dvouhodinová farmářská show pro Mikuláše, anděly a čerty i všechny jejich kamarády a hosty začne v 17 hodin.

Na děti čeká mnoho soutěží i nejrůznějších aktivit, které je spojí s aktéry příběhu přímo na pódiu. K vidění bude pastýř, koník, sob a mnoho dalších postav.

Chybět tradičně nebude ani volba nejkrásnější masky čerta, Mikuláše a anděla, které vybere čertík Albertík se svými přáteli.

Zazní také vánoční písničky a všichni návštěvníci se mohou těšit i na jedno překvapení.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru