dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C
Občanská sdruženíZpravodajství

Midnight Walk 2014: noční pochod Prahou podpoří péči o seniory v Domově Sue Ryder

Již příští pátek, tedy 23. 5., se uskuteční charitativní pochod noční Prahou na podporu Domova Sue Ryder – Midnight Walk 2014. Důvodem pro uspořádání pochodu je získání finančních prostředků na péči o seniory v Domově Sue Ryder, a tak jim pomoci zajistit důstojné stáří.

Domov Sue Ryder poskytuje důstojnou péči seniorům již 15 let. Pochod Midnight Walk, jehož tradici přebrali organizátoři od Nadace Sue Ryder z Anglie před třemi lety, je jedním z několika pravidelných projektů Domova Sue Ryder, které každoročně na podporu svého Domova sám organizuje.

Finanční prostředky se vybírají formou daru v minimální výši 500 korun, kterým se účastníci do pochodu přihlásí. Registrovat se lze online na webových stránkách Domova Sue Ryder a také přímo na startu u Písecké brány blízko stanice metra Hradčanská. Registrace zde bude probíhat od 19 hodin.

Pochod se z tohoto bodu vydá na pěknou vyhlídkovou cestu ve 21 hodin. Trasa pochodu povede přes čtyři městské části až do Domova Sue Ryder v Michli. Na výletě dlouhém přibližně 14 kilometrů budou tři občerstvovací zastávky, kde bude pro účastníky pochodu připravené malé občerstvení a také sociální zázemí.

Trasa pochodu: Písecká brána – Pražský hrad – Petřín – Újezd – Kampa – most Legií – Masarykové nábřeží – náplavka – Podolí – Kavčí hody – Budějovická – Domov Sue Rider v Michli.

Půjde i sporťák Bartůšek

Zastávky budou na Kampě, v Zítkových sadech a v Centrálním parku na Pankráci v Café Na půl cesty. Do cíle pochodu, tedy do Domova Sue Ryder, dorazí pochodníci zhruba v půl druhé v vnoci. Zde bude připraveno zázemí pro společné posezení všech účastníků v příjemném prostředí historického areálu Domova. Midnight Walk se koná pod záštitou prvního náměstka primátora hlavního města Prahy pana Jiřího Vávry (TOP 09).

„Myslím, že účast na charitativním pochodu Midnight Walk na podporu domova s péčí o seniory je správným přístupem k problémům spojeným se stářím, které máme my, mladší, teprve před sebou. Každý, kdo takový pochod podpoří, opustí vlastní ulitu a udělá něco pro druhé, lépe pochopí smysl života i to, jak důležitá je mezi lidmi vzájemnost a úcta,“ řekl k podpoře charitativního pochodu Jiří Vávra.

Patrony letošního pochodu jsou legendární sportovec Imrich Bugár a Jitka Šorfová, populární taneční pár z posledního ročníku soutěže „StarDance … když hvězdy tančí“. Účast v pochodu Midnight Walk přislíbil i známý sportovní redaktor Stanislav Bartůšek.

pohlednice-midnightwalk-1-nahled


Další články
Nahoru