Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Michelští středoškoláci uklízeli Čtyřku
Foto: Praha 4

Michelští středoškoláci uklízeli Čtyřku

Při příležitosti akcí Ukliďme Česko, Ukliďme svět a Dne Země uspořádali studenti Školy mezinárodních a veřejných vztahů a gymnázia z Michle další ročník svého projektu Ekoden konaného za podpory městské části Praha 4. Společně uklidili vybraná veřejná prostranství v městské části.

„Je to tradice, kterou vždy přebírá první ročník, který to má v podstatě ´povinné´, ale musím říct, že studenti v žádném případě nerebelují, mají vždy o akci zájem a sami si ji také organizují. A sami také akci propagují a po ní poté vytvářejí výstupní materiály,“ popsala ředitelka školy Vladimíra Michalíková.

Letos se tak podle jejích slov do úklidu zapojilo 80 studentů z prvních ročníků, k nimž se ale dobrovolně připojili i někteří studenti druhých a třetích ročníků. Akci zastřešila radnice Prahy 4.

„Cílem je, abychom apelovali na veřejnost, aby více dbala o své okolí a pořádek kolem sebe, a já jsem velmi rád za tuto iniciativu, jež je zaměřena právě na životní prostředí. Velké poděkování patří škole a jejím studentům, kteří spolu s městskou částí tuto akci organizují a naplno se do ní zapojují. Poděkovat chci ale všem lidem, kteří nejsou ke svému okolí lhostejní a starají se, aby hezky vypadalo,“ uvedl radní Prahy 4 Jan Hušbauer (ANO 2011), který se spolu se studenty do úklidu rovněž zapojil.
Autor: Alo

Beseda: Husité na Žižkově

Včera v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Další články
Nahoru