Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Michelský Kapitol má novou třešňovou alej, Kamýk dubový háj
Děti se připojily k celosvětovým akcím výsadby stromů k zmírnění změny klimatu. Foto: Praha 12

Michelský Kapitol má novou třešňovou alej, Kamýk dubový háj

Na vrchu Kapitol v Michli vysadila Praha 4 v uplynulých dnech do starého ovocného sadu celkem 55 nových stromů. Na sídlišti Kamýk v Praze 12 vznikl nový dubový háj. Městské části o tom informovaly na svých webech.   

Dožívající historický sad na vrchu Kapitol má desítky nových ovocných stromů. Čtvrtá městská část na oblíbené vycházkové místo dosadila 55 jedlých třešní, hrušní nebo třeba jeřábů.

Proběhla zde i výsadba aleje napříč svahem. Tvoří ji třiadvacet třešní chloupkatých, které mají na jaře atraktivní růžové květy a na podzim sytě červené listy.

„Rád bych v souvislosti s výsadbou vyzval obyvatele Prahy 4, aby se s námi podělili o nápady, jak novou alej pojmenovat. Naším záměrem je dostat tuto alej i do běžných map. Své návrhy můžete radnici sdělit ideálně prostřednictvím platformy PinCity,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO), který její vznik aleje na tomto místě inicioval. K aleji se podle něj vyjadřovali i památkáři, kteří vydali kladné stanovisko.

Pro čtvrtou městskou část jde již o několikátou takto významnou výsadbu ovocných dřevin v posledních dvou letech. Loni byla například dosazena Třešňovka na Spořilově, letos pak Třešňovka v Braníku. Ta si stejně jako v jiných případech v souvislosti s výsadbou požádala o grantovou podporu z Národního programu životní prostředí, byť tato investici kryje jen z menší části. 

Dubový háj v Praze 12

Mladé duby i několik dalších druhů listnatých stromků na nevyužívané ploše pod parkovištěm na rohu Durychovy a Cílkovy ulice v Praze 12 vysadily v listopadu děti z nejbližší Základní školy Písnická. Celkem šlo o 50 stromků.

Výsadbu na sídlišti Kamýk iniciovala pracovní skupina pro adaptaci na změny klimatu komise životního prostředí Rady MČ Praha 12, jejíž člen Jaroslav Remeš většinu stromků sám vypěstoval. Stromky poskytla i radní Hana Jandová (TOP 09). Výsadba se uskutečnila pod záštitou místostarostky Prahy 12 Evy Tylové (BEZPP za Piráty).

Výsadby budou pokračovat na jaře, pomoc přislíbili i ZŠ Rakovského a ZŠ Angelova.


Autor: puc

Portál Pražana se rozšiřuje o agendu poplatků za psy

Včera ve 21:49

Praha rozšiřuje Portál Pražana o další funkcionalitu, tentokrát se jedná o agendu místního poplatku ze psů. V současnosti je v provozu pilotní fáze projektu v Praze 3, další městské části budou brzy následovat. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.

Zvyšujeme počet košů na psí výkaly, uvedla Praha 5. Aktuálně je v ulicích 238 nádob

Včera ve 21:40

Na psí exkrementy je aktuálně na území Prahy 5 rozmístěno 238 košů. Jejich počet se postupně zvyšuje, uvedla městská část v tiskové zprávě. Na nejvíce exponovaných místech, jako je Smíchov, sídliště Barrandov a část Radlic navíc probíhá pravidelný úklid...

Nejlepší logo mají studenti z Prahy 5

Včera v 10:39

Studenti středních škol, kteří díky programu JA Studentská firma reálně podnikají, se v lednu utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Nejprve proběhlo první kolo soutěže na regionální úrovni. Následně se krajští vítězové utkali v národním finále. Absolutní...

Komentovaná procházka: Žižkovské osobnosti 19. a 20. století

Včera v 08:38

Olšanskými hřbitovy provede Šárka Těšíková.

Radotín očima geologa

26. ledna 2022 v 16:32

Geologická vycházka se Štěpánem Rakem se bude konat v sobotu 29. ledna. Sraz je v 10 hodin před budovou vlakového nádraží v Radotíně.

Vyšehradským hřbitovem za uměleckými díly

26. ledna 2022 v 08:33

Komentovaná procházka se koná ve čtvrtek 27. ledna v 10:30 hodin.

Praha 4: Anketa k revitalizaci dětských hřišť Ohradní a Podolská

26. ledna 2022 v 06:59

Praha 4 plánuje letos revitalizovat dětská hřiště Ohradní a Podolská. Aby podoba a náplň hřišť co nejvíce vyhovovala dětským potřebám, připravila radnice krátkou anketu.

Praha 2 zve na Putování za Josefem Ladou

26. ledna 2022 v 06:07

Praha 2 připravila další venkovní hru. Tentokrát můžete putovat za Josefem Ladou. V rodných Hrusicích má Lada svůj památník a muzeum, ale většinu života strávil v okolí Karlova náměstí a v Podskalí. Trasa hry Putování za Josefem Ladou vede právě místy, kde Lada od roku 1901 až do své smrti bydlel...

Praha 5 zve na výstavu Česko – baltské století

25. ledna 2022 v 18:03

Spolupráci bývalého Československa a později České republiky s trojlístkem pobaltských států Lotyšska, Litvy a Estonska přibližuje výstava, která bude k vidění na náměstí 14 října.

Masopust v Praze 1

25. ledna 2022 ve 13:28

Malostranské Masopustní veselí se koná 26. února od 13 hodin.

Další články
Nahoru