Dnes Čtvrtek - zatazeno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Michelský Kapitol má novou třešňovou alej, Kamýk dubový háj
Děti se připojily k celosvětovým akcím výsadby stromů k zmírnění změny klimatu. Foto: Praha 12

Michelský Kapitol má novou třešňovou alej, Kamýk dubový háj

Na vrchu Kapitol v Michli vysadila Praha 4 v uplynulých dnech do starého ovocného sadu celkem 55 nových stromů. Na sídlišti Kamýk v Praze 12 vznikl nový dubový háj. Městské části o tom informovaly na svých webech.   

Dožívající historický sad na vrchu Kapitol má desítky nových ovocných stromů. Čtvrtá městská část na oblíbené vycházkové místo dosadila 55 jedlých třešní, hrušní nebo třeba jeřábů.

Proběhla zde i výsadba aleje napříč svahem. Tvoří ji třiadvacet třešní chloupkatých, které mají na jaře atraktivní růžové květy a na podzim sytě červené listy.

„Rád bych v souvislosti s výsadbou vyzval obyvatele Prahy 4, aby se s námi podělili o nápady, jak novou alej pojmenovat. Naším záměrem je dostat tuto alej i do běžných map. Své návrhy můžete radnici sdělit ideálně prostřednictvím platformy PinCity,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO), který její vznik aleje na tomto místě inicioval. K aleji se podle něj vyjadřovali i památkáři, kteří vydali kladné stanovisko.

Pro čtvrtou městskou část jde již o několikátou takto významnou výsadbu ovocných dřevin v posledních dvou letech. Loni byla například dosazena Třešňovka na Spořilově, letos pak Třešňovka v Braníku. Ta si stejně jako v jiných případech v souvislosti s výsadbou požádala o grantovou podporu z Národního programu životní prostředí, byť tato investici kryje jen z menší části. 

Dubový háj v Praze 12

Mladé duby i několik dalších druhů listnatých stromků na nevyužívané ploše pod parkovištěm na rohu Durychovy a Cílkovy ulice v Praze 12 vysadily v listopadu děti z nejbližší Základní školy Písnická. Celkem šlo o 50 stromků.

Výsadbu na sídlišti Kamýk iniciovala pracovní skupina pro adaptaci na změny klimatu komise životního prostředí Rady MČ Praha 12, jejíž člen Jaroslav Remeš většinu stromků sám vypěstoval. Stromky poskytla i radní Hana Jandová (TOP 09). Výsadba se uskutečnila pod záštitou místostarostky Prahy 12 Evy Tylové (BEZPP za Piráty).

Výsadby budou pokračovat na jaře, pomoc přislíbili i ZŠ Rakovského a ZŠ Angelova.


Autor: puc

PVK: Aktivujte si službu SMS-INFO

Dnes v 07:50

Pražské vodovody a kanalizace doporučují na dobu dovolených zákazníkům aktivaci služby SMS-INFO. Díky ní dostanou zdarma na svůj mobilní telefon informace o aktuálním dění v pražské vodohospodářské infrastruktuře.

Praha 6 propojuje generace a opět nabízí studentské bydlení v DPS Šlejnická

Dnes v 07:32

Projekt na podporu mezigeneračního soužití v Praze 6 pokračuje. Výhodné studentské bydlení v domě s pečovatelskou službou (DPS) po roce radnice znovu nabízí s tím, že bytovaný student se zároveň bude starat o volnočasový program pro místní seniory.

Škola a školka Weberova v Košířích slaví čtyřicet pět let

Včera v 18:57

Základní škola Weberova v blízkosti nemocnice Homolka oslavila společně s rodiči a pamětníky 45 let od jejího otevření. Žáci i rodiče připravili oslavu zaměřenou tematicky na kulturu z různých zemí světa a nezapomnělo se ani na Ukrajinu. Různorodá taneční vystoupení a scénky s bohatou kostýmní...

Petřínská rozhledna a Nová radnice se zahalí do modré barvy

Včera ve 13:57

Petřínská rozhledna bude v rámci zahájení předsednictví ČR v Radě EU nasvícena do modré barvy ve čtvrtek 30. června od 22 hodin. Nasvícena bude také budova Nové radnice na Mariánském náměstí.

Vycházka po Malostranském hřbitově

28. června 2022 ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Další články
Nahoru