Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Michelský Kapitol má novou třešňovou alej, Kamýk dubový háj
Děti se připojily k celosvětovým akcím výsadby stromů k zmírnění změny klimatu. Foto: Praha 12

Michelský Kapitol má novou třešňovou alej, Kamýk dubový háj

Na vrchu Kapitol v Michli vysadila Praha 4 v uplynulých dnech do starého ovocného sadu celkem 55 nových stromů. Na sídlišti Kamýk v Praze 12 vznikl nový dubový háj. Městské části o tom informovaly na svých webech.   

Dožívající historický sad na vrchu Kapitol má desítky nových ovocných stromů. Čtvrtá městská část na oblíbené vycházkové místo dosadila 55 jedlých třešní, hrušní nebo třeba jeřábů.

Proběhla zde i výsadba aleje napříč svahem. Tvoří ji třiadvacet třešní chloupkatých, které mají na jaře atraktivní růžové květy a na podzim sytě červené listy.

„Rád bych v souvislosti s výsadbou vyzval obyvatele Prahy 4, aby se s námi podělili o nápady, jak novou alej pojmenovat. Naším záměrem je dostat tuto alej i do běžných map. Své návrhy můžete radnici sdělit ideálně prostřednictvím platformy PinCity,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO), který její vznik aleje na tomto místě inicioval. K aleji se podle něj vyjadřovali i památkáři, kteří vydali kladné stanovisko.

Pro čtvrtou městskou část jde již o několikátou takto významnou výsadbu ovocných dřevin v posledních dvou letech. Loni byla například dosazena Třešňovka na Spořilově, letos pak Třešňovka v Braníku. Ta si stejně jako v jiných případech v souvislosti s výsadbou požádala o grantovou podporu z Národního programu životní prostředí, byť tato investici kryje jen z menší části. 

Dubový háj v Praze 12

Mladé duby i několik dalších druhů listnatých stromků na nevyužívané ploše pod parkovištěm na rohu Durychovy a Cílkovy ulice v Praze 12 vysadily v listopadu děti z nejbližší Základní školy Písnická. Celkem šlo o 50 stromků.

Výsadbu na sídlišti Kamýk iniciovala pracovní skupina pro adaptaci na změny klimatu komise životního prostředí Rady MČ Praha 12, jejíž člen Jaroslav Remeš většinu stromků sám vypěstoval. Stromky poskytla i radní Hana Jandová (TOP 09). Výsadba se uskutečnila pod záštitou místostarostky Prahy 12 Evy Tylové (BEZPP za Piráty).

Výsadby budou pokračovat na jaře, pomoc přislíbili i ZŠ Rakovského a ZŠ Angelova.


Autor: puc

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

Dnes ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

Dnes v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

Dnes v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Včera v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Další články
Nahoru