dnes
Neděle - skorojasno
4°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
4°C
Zpravodajství

Michal Horáček zve na debatu o důstojném stáří

Průměrný důchod je v současnosti necelých dvanáct tisíc korun. Přestože jsou důchody nízké, systém každý rok vytváří obrovské deficity a důchodců navíc v důsledku demografie z roku na rok přibývá. Jakým způsobem lze tedy situaci řešit tak, aby bylo stáří důstojnou fází života a důchody nebyly kriticky nízké?

Debatu na toto téma inicioval spisovatel, antropolog a prezidentský kandidát Michal Horáček. Se svými příspěvky vystoupí Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy ArcelorMittal Ostrava, Vít Samek, místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů a Monika Marková, ředitelka litoměřického hospice.

Debata se koná v úterý 7. listopadu ve 20:00–21:00 hodin v kině Atlas, Sokolovská 371/1, Praha 8.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru