Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
MHD v Praze se při stávce nezastaví, odbory ji podpoří maximálně symbolicky
Tramvaje v Praze. Foto: archiv

MHD v Praze se při stávce nezastaví, odbory ji podpoří maximálně symbolicky

Veřejná doprava v Praze se při pondělní stávce ohlášené odbory nezastaví. V dopravním podniku (DPP) se k ní aktivně nepřipojí žádný z odborových svazů, případně jen vyjádří stávkujícím symbolickou podporu. ČTK to sdělil generální ředitel DPP Petr Witowski. Jak bude případná podpora stávkujících ze strany odborů vypadat, zatím není jasné.

„Od zástupců našich sociálních partnerů máme informace, že se nebudou stávky aktivně účastnit, maximálně ji podpoří verbálně nebo někteří symbolicky, například oblečením výstražných vest," uvedl pro ČTK Witowski.

O tom, jak případná podpora ze strany odborů DPP bude vypadat, se teprve rozhodne. „V tuto chvíli vám to ještě neřeknu, budeme o tom teprve jednat. Co se týče učitelů, tak ty nějak podpoříme. A zda bude někdo chtít jít na demonstraci? My nic takového organizovat nebudeme," řekl předseda Odborů DPP Luboš Olejár.

Vedení dopravního podniku v současné době vede s odboráři takzvané kolektivní vyjednávání, kdy se domlouvají na nové podobě kolektivní smlouvy. Ta stanovuje například výši nárůstu mezd nebo definuje benefity zaměstnanců a další. Podle informací ČTK právě to brání aktivnímu se zapojení do stávky.

DPP má na starosti provoz metra, tramvají, autobusů, trolejbusu a lanovky. Vlastníkem je hlavní město. Na chod podniku dává peníze Praha prostřednictvím takzvaných kompenzací. Na nich dostává každoročně okolo 16 miliard korun.

DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 11 000 lidí, z nichž jsou asi dvě třetiny v některém ze 27 odborových svazů.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru