Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
MHD má kvůli svátkům upravený provoz, změny budou i v lednu a únoru
Flotila vánočně vyzdobených tramvají. Foto: Daniel Šabík / DPP

MHD má kvůli svátkům upravený provoz, změny budou i v lednu a únoru

Jako každý rok je i letos o zimních prázdninách, vánočních a novoročních svátcích tradičně upraven provoz veřejné dopravy v Praze i na příměstských autobusových a vlakových spojích Pražské integrované dopravy (PID). Se změnami musí počítat cestující i v lednu a během první poloviny února. Informoval o tom Ondřej Kubát z pražského dopravního podniku (DPP).

Dnes jsou všechny spoje vypravovány podle jízdních řádů pro standardní pracovní den. Vzhledem k začátku zimních prázdnin nejsou v provozu školní autobusové spoje a linky.

Na Štědrý den bude denní provoz městských autobusových linek a tramvají ukončen v 18 hodin. Tramvaje budou následně jezdit v půlhodinových intervalech, autobusy podle nočních intervalů. „Příměstské linky jsou v provozu podle platných jízdních řádů s vyznačenými příslušnými omezeními a vybrané noční linky jsou v provozu podle zvláštních jízdních řádů,“ sdělil Kubát.

Provoz petřínské lanovky bude ukončen poslední jízdou v 17 hodin. Provoz lanovky v Zoo Praha bude ukončen ve 14 hodin, v samotné zahradě je možné zůstat o dvě hodiny déle.

Provoz vlaků PID bude ukončen přibližně mezi 18. a 20. hodinou. Poté bude zachován omezený provoz přibližně do 22 hodin v intervalu 60 minut pouze na linkách S1, S2/S22, S4, S5, S7 a S9. Metro pojede až do půlnoci, po 18. hodině ale v jednotném intervalu 20 minut pro všechny linky.

Na první a druhý svátek vánoční a na Nový rok budou spoje PID vypravovány podle nedělních jízdních řádů. „Příměstské autobusové linky budou v provozu podle platných jízdních řádů s vyznačenými příslušnými omezeními,“ upřesnil mluvčí.

Od 27. do 30. prosince a 2. ledna bude MHD v Praze jezdit jako v pracovní den o prázdninách. O silvestrovské noci bude metro po dvouleté pauze opět jezdit do zhruba 2:30 hodin.

Provoz většiny denních městských linek bude na silvestra ukončen spoji odjíždějícími z konečných zastávek do 22 hodin. Poté bude v provozu 45 vybraných denních autobusových linek, a to až do 2:30 hodin.

Anketa

Jste pro, aby autobusy mohli řídit už osmnáctiletí?

5.4%
(5.4%)
94.6%
(94.6%)
Tramvaje budou jezdit v posíleném nočním provozu od 22 do 3:30 hodin v intervalu 15 minut, poté v intervalu 20 minut až do ranních 7 hodin. Poslední lanovka na Petřín pojede v 17 hodin. Provoz lanovky v trojské zoo skončí ve 14 hodin.

„Od 3. ledna do 12. února bude MHD v Praze vypravována podle takzvaných poloprázdninových jízdních řádů. Do standardního plného provozu se vrátí od pondělí 13. února po skončení první části jarních prázdnin v Praze,“ popsal Kubát.


Autor: Jan Puci

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru