Dnes Neděle - skorojasno 0°C
Zítra Pondělí - snih 2°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
MHD má kvůli svátkům upravený provoz, změny budou i v lednu a únoru
Flotila vánočně vyzdobených tramvají. Foto: Daniel Šabík / DPP

MHD má kvůli svátkům upravený provoz, změny budou i v lednu a únoru

Jako každý rok je i letos o zimních prázdninách, vánočních a novoročních svátcích tradičně upraven provoz veřejné dopravy v Praze i na příměstských autobusových a vlakových spojích Pražské integrované dopravy (PID). Se změnami musí počítat cestující i v lednu a během první poloviny února. Informoval o tom Ondřej Kubát z pražského dopravního podniku (DPP).

Dnes jsou všechny spoje vypravovány podle jízdních řádů pro standardní pracovní den. Vzhledem k začátku zimních prázdnin nejsou v provozu školní autobusové spoje a linky.

Na Štědrý den bude denní provoz městských autobusových linek a tramvají ukončen v 18 hodin. Tramvaje budou následně jezdit v půlhodinových intervalech, autobusy podle nočních intervalů. „Příměstské linky jsou v provozu podle platných jízdních řádů s vyznačenými příslušnými omezeními a vybrané noční linky jsou v provozu podle zvláštních jízdních řádů,“ sdělil Kubát.

Provoz petřínské lanovky bude ukončen poslední jízdou v 17 hodin. Provoz lanovky v Zoo Praha bude ukončen ve 14 hodin, v samotné zahradě je možné zůstat o dvě hodiny déle.

Provoz vlaků PID bude ukončen přibližně mezi 18. a 20. hodinou. Poté bude zachován omezený provoz přibližně do 22 hodin v intervalu 60 minut pouze na linkách S1, S2/S22, S4, S5, S7 a S9. Metro pojede až do půlnoci, po 18. hodině ale v jednotném intervalu 20 minut pro všechny linky.

Na první a druhý svátek vánoční a na Nový rok budou spoje PID vypravovány podle nedělních jízdních řádů. „Příměstské autobusové linky budou v provozu podle platných jízdních řádů s vyznačenými příslušnými omezeními,“ upřesnil mluvčí.

Od 27. do 30. prosince a 2. ledna bude MHD v Praze jezdit jako v pracovní den o prázdninách. O silvestrovské noci bude metro po dvouleté pauze opět jezdit do zhruba 2:30 hodin.

Provoz většiny denních městských linek bude na silvestra ukončen spoji odjíždějícími z konečných zastávek do 22 hodin. Poté bude v provozu 45 vybraných denních autobusových linek, a to až do 2:30 hodin.

Anketa

Jste pro, aby autobusy mohli řídit už osmnáctiletí?

5.8%
(5.8%)
94.2%
(94.2%)
Tramvaje budou jezdit v posíleném nočním provozu od 22 do 3:30 hodin v intervalu 15 minut, poté v intervalu 20 minut až do ranních 7 hodin. Poslední lanovka na Petřín pojede v 17 hodin. Provoz lanovky v trojské zoo skončí ve 14 hodin.

„Od 3. ledna do 12. února bude MHD v Praze vypravována podle takzvaných poloprázdninových jízdních řádů. Do standardního plného provozu se vrátí od pondělí 13. února po skončení první části jarních prázdnin v Praze,“ popsal Kubát.


Autor: Jan Puci

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Radnice žádá doplnit chybějící zastávku na Červeném vrchu

19. ledna 2023 v 17:50

Když dochází k plánovaným výlukám provozu tramvají a nahrazují je autobusy, obyvatelé sídliště Červený vrch přicházejí o možnost vystoupit na sídlišti ve směru z centra. Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) se proto z podnětu místních obrátil na Ladislava Urbánka, dopravního...

Praha 6 žádá více informací o tramvajové trati na Dědinu, DPP reaguje

19. ledna 2023 v 17:39

Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) dopisem vyzval pražský dopravní podnik (DPP), aby zlepšil informovanost veřejnosti o výstavbě tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu. „Na základě toho vedení dopravního podniku slíbilo více informací o projektu na svém webu,“ sdělil v tiskové...

Další články
Nahoru