Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
MHD má kvůli svátkům upravený provoz, změny budou i v lednu a únoru
Flotila vánočně vyzdobených tramvají. Foto: Daniel Šabík / DPP

MHD má kvůli svátkům upravený provoz, změny budou i v lednu a únoru

Jako každý rok je i letos o zimních prázdninách, vánočních a novoročních svátcích tradičně upraven provoz veřejné dopravy v Praze i na příměstských autobusových a vlakových spojích Pražské integrované dopravy (PID). Se změnami musí počítat cestující i v lednu a během první poloviny února. Informoval o tom Ondřej Kubát z pražského dopravního podniku (DPP).

Dnes jsou všechny spoje vypravovány podle jízdních řádů pro standardní pracovní den. Vzhledem k začátku zimních prázdnin nejsou v provozu školní autobusové spoje a linky.

Na Štědrý den bude denní provoz městských autobusových linek a tramvají ukončen v 18 hodin. Tramvaje budou následně jezdit v půlhodinových intervalech, autobusy podle nočních intervalů. „Příměstské linky jsou v provozu podle platných jízdních řádů s vyznačenými příslušnými omezeními a vybrané noční linky jsou v provozu podle zvláštních jízdních řádů,“ sdělil Kubát.

Provoz petřínské lanovky bude ukončen poslední jízdou v 17 hodin. Provoz lanovky v Zoo Praha bude ukončen ve 14 hodin, v samotné zahradě je možné zůstat o dvě hodiny déle.

Provoz vlaků PID bude ukončen přibližně mezi 18. a 20. hodinou. Poté bude zachován omezený provoz přibližně do 22 hodin v intervalu 60 minut pouze na linkách S1, S2/S22, S4, S5, S7 a S9. Metro pojede až do půlnoci, po 18. hodině ale v jednotném intervalu 20 minut pro všechny linky.

Na první a druhý svátek vánoční a na Nový rok budou spoje PID vypravovány podle nedělních jízdních řádů. „Příměstské autobusové linky budou v provozu podle platných jízdních řádů s vyznačenými příslušnými omezeními,“ upřesnil mluvčí.

Od 27. do 30. prosince a 2. ledna bude MHD v Praze jezdit jako v pracovní den o prázdninách. O silvestrovské noci bude metro po dvouleté pauze opět jezdit do zhruba 2:30 hodin.

Provoz většiny denních městských linek bude na silvestra ukončen spoji odjíždějícími z konečných zastávek do 22 hodin. Poté bude v provozu 45 vybraných denních autobusových linek, a to až do 2:30 hodin.

Anketa

Jste pro, aby autobusy mohli řídit už osmnáctiletí?

5.4%
(5.4%)
94.6%
(94.6%)
Tramvaje budou jezdit v posíleném nočním provozu od 22 do 3:30 hodin v intervalu 15 minut, poté v intervalu 20 minut až do ranních 7 hodin. Poslední lanovka na Petřín pojede v 17 hodin. Provoz lanovky v trojské zoo skončí ve 14 hodin.

„Od 3. ledna do 12. února bude MHD v Praze vypravována podle takzvaných poloprázdninových jízdních řádů. Do standardního plného provozu se vrátí od pondělí 13. února po skončení první části jarních prázdnin v Praze,“ popsal Kubát.


Autor: Jan Puci

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Další články
Nahoru