dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Velký běžecký závod omezí v sobotu dopravu ve městě
Start loňského ročníku oblíbeného běhu. Foto: Facebook Nike run Prague

Velký běžecký závod omezí v sobotu dopravu ve městě

Zítra odpoledne se uskuteční tradiční běžecký závod pro širokou veřejnost. „We Run Prague“. Účastní se tisíce běžců. Start i cíl je ve Žlutých lázních v Podolí, běží se historickým centrem. Na trase závodu budou dopravní omezení, nutno počítat i s krátkodobými výlukami tramvají.

Trasa závodu, který začíná v 16 hodin: Podolské nábř. (Žluté lázně)., Rašínovo nábř., Masarykovo nábř., Myslíkova, Spálená, Lazarská, Vodičkova, Václavské nám., Na Příkopě, Celetná, Staroměstské nám, Platnéřská, Křížovnická, Smetanovo nábř., Masarykovo nábř., náplavka podél Masarykova nábř., náplavka podél Rašínova nábř., Podolské nábř. (Žluté lázně).

Silnice budou postupně otvírány za posledním běžcem, opatření potrvají přibližně do 18.00 hodin.

Pro stavbu a demontáž startovní a cílové brány bude uzavřeno Podolské nábřeží ve směru z centra v úseku Podolská – Jeremenkova od dneška od 20.00 hodin do soboty do 22 hodin. Objízdná Objížďka povede souběžnou ulicí Podolskou.

V souvislosti s běžeckou akcí bude v době od zhruba 15:50 do 18.00 hodin obousměrně přerušen tramvajový provoz v úsecích:

  • Palackého náměstí – Anděl
  • Dvorce – Staroměstská
  • Albertov – Výtoň,– Jiráskovo náměstí – Myslíkova
  • Národní třída – Újezd
  • Jindřišská – Václavské náměstí – Vodičkova – Lazarská.

Dotčené tramvajové linky 3, 7, 9, 10, 14, 16, 17, 18, 22, 24 a 91 budou po dobu konání běhu vedeny po odklonových trasách. Během závodu bude dočasně zřízena tramvajová zastávka Dlážděná – obousměrně v Dlážděné ulici.

V úseku Dvorce – Budějovická – Dvorce bude od 15:50 do 18:10 hodin zavedena náhradní autobusová doprava X-3.Mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou bude linka 176 ve směru ze Stadionu Strahov ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna do obratiště Na Knížecí.

„S ohledem na tyto změny doporučujeme v centrální části Prahy využívat hlavně linek metra,“ uvedla Aneta Řehková z tiskového oddělení pražského dopravního podniku.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru