dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Mezinárodní výstava koček láká na více než 200 krasavic. Chybět nebude ani „kocouří“ pivo
Poslední dobou mě trochu trápí lenora, ale výstavu koček v Dejvicích si ujít nenechám. Ilustrační foto: archiv

Mezinárodní výstava koček láká na více než 200 krasavic. Chybět nebude ani „kocouří“ pivo

Milovníci koček si o víkendu přijdou v Dejvicích na své. Přípravy velké mezinárodní výstavy Star Show Diplomat Praha 2015, která se bude konat v hotelu Diplomat 14. a 15. února, jsou v plném proudu. Server Pražský patriot si o výstavě povídal s jejím ředitelem Vlastimilem Jurou.

Na co se mohou těšit návštěvníci letošního ročníku mezinárodní výstavy koček Star Show Diplomat Praha 2015?
Každý den bude na výstavě více jak 200 koček plemen z celého světa. Některá i docela vzácná plemena. Rekordní počet útulků bude hledat domov pro své svěřence. A zvláště bych doporučil vzdělávací přednášky a semináře, které jsou určeny i široké veřejnosti. A opravdovou lahůdkou letošního roku nejen pro tatínky je speciální výstavní pivo, které pro nás připravil partner výstavy s příznačným názvem Pivovar Kocour.

Kolik vystavovatelů letos dorazí a budou i ze zahraničí?
Vystavovatelů předpokládáme, že bude přibližně 300. A už nyní víme o přihlášených z Holanadska, Belgie, Německa, Polska Slovenska a dalších zemí.

Budou zde i kočky z útulků?
Ano, tradičně zde budou mnohé útulky prezentovat svou činnost a budou hledat nový domov pro své svěřence. Ti budou přímo na výstavě v samostatné expozici.

vystava-kocek-clanek-nahled Mohou si zájemci odnést kočku domů?
Na výstavách vám žádný chovatel kočku neprodá, nejsou prodejní a není to účelem výstavy. Pokud chcete zdravé a psychicky vyrovnané zvíře, můžete na výstavě oslovit chovatele a domluvit se s ním na koťatech, které bude mít v budoucnu. Někdy jsou již koťata narozena a k brzkému odběru, ale vždy je to otázka několika návštěv a vzájemné důvěry a jistoty, že nový majitel je spolehlivý. Chovatelé jsou často ve styku s rodinami, kde mají koťata ze svých odchovů po dobu celého kočičího života.

V sobotu proběhne speciální Valentýnská soutěž o nejkrásnější pár „Láska nezná hranic“. Jak bude probíhat?
Soutěž je určena vždy pro pár koček, kocourů nebo i kastrovaných koček od jednoho vystavovatele. Posuzovatelé i spolu s návštěvníky z těchto párů vyberou ten nejlepší Valentýnský pár, který bude vyhlášen před samotnou Best in show.

Na neděli připravujete speciální soutěž PER a EXO. O co půjde?
Jde o speciální ocenění pro nejkrásnější kočky plemene perských a exotických.

Jakými všemi tituly se budou pyšnit vítězné kočky?
Na každé mezinárodní výstavě mohou kočky dosáhnout na všechny certifikáty podle toho, v jaké jsou třídě. Očekáváme tedy i udělování certifikátu CACS pro supreme šampiony a CAPS pro supreme premiory, což jsou nejvyšší možné tituly, které kočky mohou dosáhnout na mezinárodní výstavě.

vystava-kocek-clanek-a-nahled Kdo o titulu rozhodne?
O udělování certifikátů rozhodují zkušení mezinárodní posuzovatelé již od dopoledne, kdy nominují během posuzování do Best in Show nejlepší kočky dne v určitých kategoriích. Best in show začíná po patnácté hodině a je to takové kočičí play-off, kde nakonec budou vyhlášeny nejlepší kočky výstavy.

Není taková výstava pro kočky stres?
Některé kočky by opravdu ve stresu být mohli, ale takové na výstavu majitelé většinou neberou. Opravdový chovatel má své zvíře na prvním místě. Každopádně i ty klidné a milé mohou být trochu v nepohodě, proto je potřeba, aby se návštěvníci chovali ohleduplně a dodržovali pravidla. Hotel Diplomat poskytuje během naší akce výborné zázemí jak vystavovatelům, tak návštěvníkům, proto je tak hojně navštěvována a ceněna.

Je připraven ještě nějaký doprovodný program?
Kromě již zmíněných přednášek a seminářů ve vzdělávacím bloku máme pro děti a mladé chovatele připraveny soutěže s kočičí tématikou zaměřené na prevenci a správnou péči, která určitě zaujme.

V jakých prostorách se výstava koná a kolik stojí vstupné?
Výstava se koná v prostorách 1. patra v krásném hotelu Diplomat na Praze 6 v Dejvicích V Evropské ulici. Má perfektní dostupnost, metrem A do stanice Dejvická a tramvají, stejně tak i autobusy. Podzemní parkoviště je k dispozici naproti hotelu. Vstupné je 100 korun pro dospělé, 50 korun pro děti a za 250 korun je rodinné (2 dospělí a 3 děti) vstupné s dárkem.

star-show-diplomat-nahled


Další články
Nahoru