Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Mezinárodní výstava koček na Chodově poprvé představí plemeno Khao Manee
1 dub
2 dub
VíkendVýstavy
Mainské mívalí kočky. Foto: archiv

Mezinárodní výstava koček na Chodově poprvé představí plemeno Khao Manee

1. 4. 2023 - 2. 4. 2023
Mezinárodní propagační výstava Kočky Praha 2023 se koná o víkendu 1. a 2. dubna v TOP hotelu Praha na Chodově v jedenácté městské části. Kromě desítek zvířat čeká na návštěvníky i bohatý doprovodný program. Informoval o tom organizátor Vlastimil Jura.
khao-manee

Khao Manee

Každý den na výstavě najdete přibližně 150 koček reprezentujících téměř třicet různých plemen z celého světa. Některé, jako například plemeno Khao Manee, bude u nás dokonce vystavené poprvé. Roztomilé a někdy až nevšední kočky potěší a zaujmou nejen mladé chovatele a děti, ale i dospělé.

„Nepůjde jen o to si zvířata prohlédnout, ale mnoho majitelů chce nechat návštěvníky, a zvláště pak ty nejmenší, si kočky i pohladit," sdělil Jura. V rámci výstavy probíhají po oba dny pro veřejnost odborné přednášky od zkušených odborníků na chovatelsky a veterinárně zajímavá témata.

Součástí akce i samostatná expozice kočiček hledajících nový domov z mnoha útulků přímo z Prahy a celé ČR. Celá výstava je doplněna veletrhem potřeb pro kočky a jejich chovatele a bohatým doprovodným programem a soutěžemi pro děti a mladé chovatele.

Výstavě dá i letos záštitu Praha 11. Rozhodli o tom radní městské části. „Pořadatelé i veterináři  jsou chváleni za důsledné dodržování přísných hygienických pravidel,“ vysvětlila záštitu místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP11).

Více informací o akci naleznete na stránkách výstavy: www.starshow.eu nebo pořádající organizace www.kockypraha.cz případně fb akce: https://www.facebook.com/events/843343826906353

plakat-kocky-praha-2023-a4


Autor: Cen

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

Dnes v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

Dnes ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

Dnes v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Výstava: Ztraceni v nadcházejícím okamžiku

Dnes v 11:14

Ve čtvrtek 8. června začne v Kunsthalle Praha nová výstava. Jmenuje se Lost in the moment that follows neboli Ztraceni v nadcházejícím okamžiku a jedná se o druhou výstavu z cyklu Cesty sběratelství. Název vychází z citátu André Bretona a reflektuje vztah mezi minulostí, současností a...

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

Dnes v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Praha 6: Bavíme se o Šáreckém údolí

Dnes v 05:18

Praha 6 pokračuje v setkání zástupců radnice s obyvateli. Polslední květnový den to bude Šárecké údolí a následovat bude červnové setkání ve Střešovicích.

Praha 6: Červen v Letním kině

Včera ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

První červnový den nepoteče voda v Nuslích

Včera v 08:38

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na 1. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražský profesionální hasičský sbor slaví. Na náplavce najdete výstavu

29. května 2023 ve 14:20

Úctyhodných 170 let již uplynulo od založení pražského hasičského profesionálního sboru a při této příležitosti se v průběhu letošního roku koná několik symbolických akcí. Jednou z nich je výstava fotografií nazvaná Pražští hasiči nového tisíciletí, která bude slavnostně zahájena 31. května v 17...

Galerie Villa Pellé vystaví levitující obrazy a objekty Lubomíra Typlta

29. května 2023 ve 13:21

Galerie Villa Pellé v Praze 6 připravuje rozsáhlou výstavu aktuální tvorby předního českého malíře Lubomíra Typlta, absolventa prestižní Kunstakademie v Düsseldorfu, jehož obrazy jsou charakteristické silně kontrastní barevností i sarkastickým humorem.

Den zdraví před radnicí

29. května 2023 ve 13:20

Praha 13 zve ve středu 14. června na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Další články
Nahoru