Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mezinárodní výstava koček na Chodově poprvé představí plemeno Khao Manee
1 dub
2 dub
VíkendVýstavy
Mainské mívalí kočky. Foto: archiv

Mezinárodní výstava koček na Chodově poprvé představí plemeno Khao Manee

1. 4. 2023 - 2. 4. 2023
Mezinárodní propagační výstava Kočky Praha 2023 se koná o víkendu 1. a 2. dubna v TOP hotelu Praha na Chodově v jedenácté městské části. Kromě desítek zvířat čeká na návštěvníky i bohatý doprovodný program. Informoval o tom organizátor Vlastimil Jura.
khao-manee

Khao Manee

Každý den na výstavě najdete přibližně 150 koček reprezentujících téměř třicet různých plemen z celého světa. Některé, jako například plemeno Khao Manee, bude u nás dokonce vystavené poprvé. Roztomilé a někdy až nevšední kočky potěší a zaujmou nejen mladé chovatele a děti, ale i dospělé.

„Nepůjde jen o to si zvířata prohlédnout, ale mnoho majitelů chce nechat návštěvníky, a zvláště pak ty nejmenší, si kočky i pohladit," sdělil Jura. V rámci výstavy probíhají po oba dny pro veřejnost odborné přednášky od zkušených odborníků na chovatelsky a veterinárně zajímavá témata.

Součástí akce i samostatná expozice kočiček hledajících nový domov z mnoha útulků přímo z Prahy a celé ČR. Celá výstava je doplněna veletrhem potřeb pro kočky a jejich chovatele a bohatým doprovodným programem a soutěžemi pro děti a mladé chovatele.

Výstavě dá i letos záštitu Praha 11. Rozhodli o tom radní městské části. „Pořadatelé i veterináři  jsou chváleni za důsledné dodržování přísných hygienických pravidel,“ vysvětlila záštitu místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP11).

Více informací o akci naleznete na stránkách výstavy: www.starshow.eu nebo pořádající organizace www.kockypraha.cz případně fb akce: https://www.facebook.com/events/843343826906353

plakat-kocky-praha-2023-a4


Autor: Cen

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

27. února 2024 v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

27. února 2024 v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

27. února 2024 v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Další články
Nahoru