dnes
Čtvrtek - skorojasno
23°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
16°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
12°C
Na mezinárodním vánočním festivalu nabídnou zboží a výrobky ambasády padesáti zemí
O festival je každoročně velký zájem. Foto: archiv

Na mezinárodním vánočním festivalu nabídnou zboží a výrobky ambasády padesáti zemí

Mezinárodní vánoční festival (International Christmas Festival 2019), na kterém bude možné pořídit dárky z pěti desítek zemí, proběhne v neděli 1. prosince v hotelu Hilton v Praze 8 od 10 do 16 hodin. Veškerý výtěžek ze vstupného i z prodeje získají české charitativní organizace. Asociace partnerů diplomatického sboru podporuje českou charitu už od roku 1997 a rozdala již kolem 70 milionu korun. Patronkou letošního ročníku festivalu je Ivana Zemanová.

„První adventní neděli bychom měli více než jindy otevřít oči a hlavně srdce – abychom viděli ty, kterým můžeme pomoci, a abychom nezůstali jen u té hezké myšlenky a opravdu podali pomocnou ruku tomu, kdo ji skutečně potřebuje. Pořiďte takový dárek, který udělá radost i vám – dárek poputuje z vašich rukou dál, ale ten pocit s vámi zůstane. Přijďte otevřít své oči a hlavně srdce," uvádí manželka albánského velvyslance Nevila Kuka, prezidentka Asociace.

„Na festivalu budete moci najít nejrůznější výrobky z asi padesáti zemí světa. Vstupné v předprodeji je za 100 a na místě za 150 korun. Výtěžek ze vstupného je určen pro charitativní účely, tak neváhejte a vstupte," zve na festival koordinátorka festivalu Marina Sytaya z Běloruska.

vanocni-festival-hilton-clanek Koordinátorka charit, Gordana Djaleska ze Severní Makedonie, vyjadřuje radost nad tím, že se letos zapojí i český stůl, který bude nabízet své výrobky: „Je skvělé, že letos budou moci návštěvníci festivalu poznat a odnést si i tradiční české výrobky, jako jsou například skleněné a křišťálové ozdoby, dále pak také mýdla a soli, ručně vyráběné betlémy, šachy a hračky nebo třeba pletené ponožky, kam lze schovat dárečky pro své blízké. Za pomoc při přípravách českého stolu moc děkujeme Ivě Petříčkové,“ sděluje Djaleska.

„Během festivalu jsme připravili bohatý kulturní program, který je přijemným doplněním nakupování vánočních dárků na našem vánočním festivalu," představuje ve zkratce koordinátorka kulturního programu Dominic Kopecky z Francie.

Podrobný přehled svých dobročinných aktivit nabízí asociace na webových stránkách: http://www.dsaprague.org a na Facebooku: www.fb.com/dsaprague.

vanocni-festival-hilton


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru