Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na mezinárodním vánočním festivalu nabídnou zboží a výrobky ambasády padesáti zemí
O festival je každoročně velký zájem. Foto: archiv

Na mezinárodním vánočním festivalu nabídnou zboží a výrobky ambasády padesáti zemí

Mezinárodní vánoční festival (International Christmas Festival 2019), na kterém bude možné pořídit dárky z pěti desítek zemí, proběhne v neděli 1. prosince v hotelu Hilton v Praze 8 od 10 do 16 hodin. Veškerý výtěžek ze vstupného i z prodeje získají české charitativní organizace. Asociace partnerů diplomatického sboru podporuje českou charitu už od roku 1997 a rozdala již kolem 70 milionu korun. Patronkou letošního ročníku festivalu je Ivana Zemanová.

„První adventní neděli bychom měli více než jindy otevřít oči a hlavně srdce – abychom viděli ty, kterým můžeme pomoci, a abychom nezůstali jen u té hezké myšlenky a opravdu podali pomocnou ruku tomu, kdo ji skutečně potřebuje. Pořiďte takový dárek, který udělá radost i vám – dárek poputuje z vašich rukou dál, ale ten pocit s vámi zůstane. Přijďte otevřít své oči a hlavně srdce," uvádí manželka albánského velvyslance Nevila Kuka, prezidentka Asociace.

„Na festivalu budete moci najít nejrůznější výrobky z asi padesáti zemí světa. Vstupné v předprodeji je za 100 a na místě za 150 korun. Výtěžek ze vstupného je určen pro charitativní účely, tak neváhejte a vstupte," zve na festival koordinátorka festivalu Marina Sytaya z Běloruska.

vanocni-festival-hilton-clanek Koordinátorka charit, Gordana Djaleska ze Severní Makedonie, vyjadřuje radost nad tím, že se letos zapojí i český stůl, který bude nabízet své výrobky: „Je skvělé, že letos budou moci návštěvníci festivalu poznat a odnést si i tradiční české výrobky, jako jsou například skleněné a křišťálové ozdoby, dále pak také mýdla a soli, ručně vyráběné betlémy, šachy a hračky nebo třeba pletené ponožky, kam lze schovat dárečky pro své blízké. Za pomoc při přípravách českého stolu moc děkujeme Ivě Petříčkové,“ sděluje Djaleska.

„Během festivalu jsme připravili bohatý kulturní program, který je přijemným doplněním nakupování vánočních dárků na našem vánočním festivalu," představuje ve zkratce koordinátorka kulturního programu Dominic Kopecky z Francie.

Podrobný přehled svých dobročinných aktivit nabízí asociace na webových stránkách: http://www.dsaprague.org a na Facebooku: www.fb.com/dsaprague.

vanocni-festival-hilton


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru