dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
30°C
Festival nabídne téměř sto krátkých filmů z celého světa
V pásmu Trouble Every Day uvidí diváci i australský film Kapitán. Foto: www.pragueshorts.com

Festival nabídne téměř sto krátkých filmů z celého světa

Nejlepší krátké filmy z celého světa míří do české metropole, aby se představily na 12. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha. Ten začne dnes a skončí v neděli 22. ledna v kinech Světozor a Pilotů. Na festivalu se divákům představí téměř 100 nových snímků většinou zahraniční produkce, promítaných převážně v české premiéře.

„Mezinárodní soutěž je v letošním programu zastoupena dokonce čtyřmi programovými bloky a nabízí pestrý žánrový mix z rozmanitých konců světa, mimo jiné z lokalit, o jejichž filmové produkci není tak často slyšet, jako jsou například Nepál, Indonésie, Kyrgyzstán. Za návštěvu rozhodně stojí také program Uvěřitelné příběhy Neila Gaimana, který je složen ze čtyř adaptací povídek výrazného a originálního britského autora fantasy literatury,“ uvedla mluvčí festivalu Zuzana Janáková.

Diváci budou moci krátkometrážní snímky vidět v kině Světozor a nově v kině Pilotů, dětský program poběží v kinech Aero a Bio Oko. „Od spolupráce s nově otevřeným Kinem Pilotů si slibujeme především rozšíření cílové skupiny diváků a také větší volnost v programování. Díky novému kinosálu můžeme programy více reprízovat a nabídnout tak divákům více možností vybrat si to, co je oslovilo,“ vysvětlila Zuzana Janáková. Festival každoročně navštíví okolo 4000 diváků.

V rámci festivalu se koná již tradiční soutěž hraných krátkých filmů. O vítězi rozhodne mezinárodní porota složená z významných představitelů kultury, filmové tvorby, teorie, kritiky, z filmových tvůrců a producentů.

Podrobnější informace o festivalu jsou na www.pragueshorts.com.


Iva Bittová s Čikori zahraje ve Stromovce

Dnes v 08:12

Královna české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry, Iva Bittová a Čikori nahráli jedno z nejlepších alb české alternativně-jazzové scény. V Tiskárně na Vzduchu vám ho zahrají naživo ve středu 29. srpna od 19:30 hodin. Lístky je možné koupit v předprodeji...

Národní památník na Vítkově otevírá dvě nové výstavy k výročí okupace

Dnes v 07:10

Naše země v letošním roce slaví hned několik významných výročí. Jedním z nich je i výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy ze srpna roku 1968. Události z této doby se rozhodlo Národní muzeum připomenout dvěma novými výstavami v Národním památníku na Vítkově s názvem Neznámá hrdinka od rozhlasu a...

Jiří Kolář: Úšklebek století

Včera v 09:57

Výstava Jiřího Koláře Úšklebek století se zaměřuje na takový výběr Kolářových prací, který v propojení s jeho básnickým dílem naznačuje, jak neortodoxně dovedl Kolář umělecky formulovat svůj účastný komentář ke světu.

Výstava v Galerii 1 ještě deset dní

Včera v 07:14

Do 25. srpna můžete v Galerii 1 zhlédnout výstavu „Léto Kamila Lhotáka“, kterou pro milovníky díla tohoto jedinečného malíře a kreslíře připravily městská část Praha 1 a Spolek přátel Kamila Lhotáka.

Léta naděje rychle pominula. Výstava v Galerii pod radnicí

14. srpna 2018 v 08:31

Výstava s názvem 1968 Praha 3 – Léta naděje rychle pominula… připomínající nejenom již známé, celopražské události během srpna ´68 a bezprostředně po něm, ale především originálně zpracovaná výstavní koncepce zachycující toto období československých dějin v rámci událostí v Praze 3. Některé dosud...

Praha 6 zve na vernisáž výstavy k 50. výročí okupace Československa 1968

14. srpna 2018 v 07:45

Výstavu, která bude rozmístěna po celé Dejvické třídě od Vítězného náměstí až k metru Hradčanská, vytvořila Praha 6 společně s Post Bellum o. p. s. Vernisáž bude věnována také druhé výstavě, kterou pořádá radnice souběžně ve spolupráci s Národní...

Koncert v Centrálním parku

12. srpna 2018 v 07:27

Akce pro celou rodinu pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky se koná v Praze 13 v neděli 2. září již po sedmnácté.

Precedens s Ivou Marešovou na Střeleckém ostrově. Hosté Jan Sahara Hedl a Petr Kolář

10. srpna 2018 ve 12:46

V nynější, výrazně omlazené kapele, hrají vynikající muzikanti v čele se zpěvačkou Ivou Marešovou a během večera vystoupí i hosté – Petr Kolář, který léta s kapelou nahrával a koncertoval – Jsi můj anděl, Berlínská zeď, La, la, lá, a Jan Sahara Hedl – Tisíc jmen, Vlci, Co nám zbejvá, který...

Starosta zval do kina, lidé si vybírali

8. srpna 2018 v 10:46

Kinobus bude v srpnu devětkrát na Devítce. Starosta deváté městské části Jan Jarolím, který jej letos organizoval, vyzval příznivce filmů, aby si vybírali filmy i místa, kde je uvidí. Z výsledků hlasování na facebooku vznikl program, na který se můžete podívat.

Další články
Nahoru