dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Festival nabídne téměř sto krátkých filmů z celého světa
V pásmu Trouble Every Day uvidí diváci i australský film Kapitán. Foto: www.pragueshorts.com

Festival nabídne téměř sto krátkých filmů z celého světa

Nejlepší krátké filmy z celého světa míří do české metropole, aby se představily na 12. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha. Ten začne dnes a skončí v neděli 22. ledna v kinech Světozor a Pilotů. Na festivalu se divákům představí téměř 100 nových snímků většinou zahraniční produkce, promítaných převážně v české premiéře.

„Mezinárodní soutěž je v letošním programu zastoupena dokonce čtyřmi programovými bloky a nabízí pestrý žánrový mix z rozmanitých konců světa, mimo jiné z lokalit, o jejichž filmové produkci není tak často slyšet, jako jsou například Nepál, Indonésie, Kyrgyzstán. Za návštěvu rozhodně stojí také program Uvěřitelné příběhy Neila Gaimana, který je složen ze čtyř adaptací povídek výrazného a originálního britského autora fantasy literatury,“ uvedla mluvčí festivalu Zuzana Janáková.

Diváci budou moci krátkometrážní snímky vidět v kině Světozor a nově v kině Pilotů, dětský program poběží v kinech Aero a Bio Oko. „Od spolupráce s nově otevřeným Kinem Pilotů si slibujeme především rozšíření cílové skupiny diváků a také větší volnost v programování. Díky novému kinosálu můžeme programy více reprízovat a nabídnout tak divákům více možností vybrat si to, co je oslovilo,“ vysvětlila Zuzana Janáková. Festival každoročně navštíví okolo 4000 diváků.

V rámci festivalu se koná již tradiční soutěž hraných krátkých filmů. O vítězi rozhodne mezinárodní porota složená z významných představitelů kultury, filmové tvorby, teorie, kritiky, z filmových tvůrců a producentů.

Podrobnější informace o festivalu jsou na www.pragueshorts.com.


Jan Čmejla vystoupí na radnici

Dnes v 09:35

Mladý klavírní génius, laureát mnoha soutěží Jan Čmejla, vystoupí v hlavním sálu historické Nuselské radnice ve středu 6. března od 17 hodin.

V Galerii 9 najdete výstavu Martina Frinda

Včera ve 13:15

Martin Frind – Zrcadlení II. Výstava do 7. března v přízemí vysočanské radnice. Z Frindových obrazů je zřejmá snaha o co nejsugestivnější obsahovou i tvaroslovnou výpověď o situacích, jež se udály ve starší i nedávné minulosti, ale i o dějích, které se odehrávají tady a teď. Frind vypráví...

Na Retro Disco zve Praha 8

Včera ve 12:19

Praha 8 vás zve na Retro Disco Odra aneb vzpomínka na Disko Odra. V pátek 1. března si můžete připomenout diskotéku na Odře, kam se sjížděla celá Praha.

Vernisáž výstavy: Poválečná tvorba exlibris (1945–1990)

Včera v 10:54

Expozice drobných grafik jako součást dlouhé historie české knižní značky. Výběr zahrnuje vývojovou etapu od konce 2. světové války do roku 1990. Vernisáž se koná ve čtvrtek 21. února v 17 hodin ve Skleněném Paláci v Praze 6.

Praha 6 zve na Koncerty na kopci

18. února 2019 v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

Další články
Nahoru