dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - zatazeno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Festival nabídne téměř sto krátkých filmů z celého světa
V pásmu Trouble Every Day uvidí diváci i australský film Kapitán. Foto: www.pragueshorts.com

Festival nabídne téměř sto krátkých filmů z celého světa

Nejlepší krátké filmy z celého světa míří do české metropole, aby se představily na 12. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha. Ten začne dnes a skončí v neděli 22. ledna v kinech Světozor a Pilotů. Na festivalu se divákům představí téměř 100 nových snímků většinou zahraniční produkce, promítaných převážně v české premiéře.

„Mezinárodní soutěž je v letošním programu zastoupena dokonce čtyřmi programovými bloky a nabízí pestrý žánrový mix z rozmanitých konců světa, mimo jiné z lokalit, o jejichž filmové produkci není tak často slyšet, jako jsou například Nepál, Indonésie, Kyrgyzstán. Za návštěvu rozhodně stojí také program Uvěřitelné příběhy Neila Gaimana, který je složen ze čtyř adaptací povídek výrazného a originálního britského autora fantasy literatury,“ uvedla mluvčí festivalu Zuzana Janáková.

Diváci budou moci krátkometrážní snímky vidět v kině Světozor a nově v kině Pilotů, dětský program poběží v kinech Aero a Bio Oko. „Od spolupráce s nově otevřeným Kinem Pilotů si slibujeme především rozšíření cílové skupiny diváků a také větší volnost v programování. Díky novému kinosálu můžeme programy více reprízovat a nabídnout tak divákům více možností vybrat si to, co je oslovilo,“ vysvětlila Zuzana Janáková. Festival každoročně navštíví okolo 4000 diváků.

V rámci festivalu se koná již tradiční soutěž hraných krátkých filmů. O vítězi rozhodne mezinárodní porota složená z významných představitelů kultury, filmové tvorby, teorie, kritiky, z filmových tvůrců a producentů.

Podrobnější informace o festivalu jsou na www.pragueshorts.com.


Stav přírody. Výstava obrazů malířky Albíny Gorbíny

Dnes v 17:48

Od středy 24. října najdete v Knihovně Antonína Švehly novou výstavu obrazů mladé amatérské malířky Albíny Gorbíny, která v Praze vystavuje vůbec poprvé.

Sarah Pinborough: Tiché lži

Dnes v 16:11

Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout.

Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

Dnes v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Program národních oslav 100 let republiky – Oslavme společné století v Praze

Včera v 09:57

V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých...

Zuzana Stirská: Jen já a klavír

Včera v 07:45

Zuzana Stirská je po mnoho let spojována se souborem Fine Gospel Time. Teď přichází s komorním představením, ve kterém se Zuzana blýskne širokou škálou svých pěveckých schopností. Je stejně dobrá zpěvačka spirituálů, gospelů, ale i šansonů, muzikálů a dokonce i jazzových...

Múzy dětem v galerii Portheimka

Včera v 07:20

Praha 5 zve na benefiční výstavu výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR – Múzy dětem, do galerie Portheimka. Výstava se koná do 25. listopadu.

Před sto lety a dnes. Koncert k výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem

17. října 2018 ve 21:19

Další z akcí k významnému výročí vzniku Československé republiky si pro vás připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Praha 5: Výstava Inka v Altánu Klamovka

17. října 2018 ve 14:55

Výstavy Barbory Čápové „Inka” v galerii Altánu Klamovka byla zahájena v úterý 16. října a potrvá do 10. listopadu.

Koncert komorní hudby v Galerii 14

17. října 2018 v 08:10

Ve středu 24. října se v Galerii 14 koná koncert komorní hudby. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsterina, Michael Nymana. Začátek je v 18:30 hodin.

Výstava Zachraňte naše děti na radnici pokračuje

17. října 2018 v 07:03

Na radnici Prahy 15 stále pokračuje výstava, kterou zrealizovaly Historická rada Svazu Čechů v RCH a NVI Jednota v roce 2016 k 25. výročí válečných událostí na Daruvarsku. Do České republiky ji přivezl v roce 2017 starosta Milan Wenzl, který zajistil její putování. Najdete zde fotografie reportéra...

Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

17. října 2018 v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Další články
Nahoru