dnes
Středa - oblacno
6°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
7°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
7°C
Mezinárodní ostuda: Němečtí studenti se vyzbrojili hasičáky a vzali útokem vlaky v depu
Němečtí vandalové se vyřádili na několika odstavených vlacích. Foto: Policie ČR

Mezinárodní ostuda: Němečtí studenti se vyzbrojili hasičáky a vzali útokem vlaky v depu

Dnes krátce před půl druhou v noci volal na tísňovou linku pracovník depa kolejových vozidel na Praze 9, který viděl skupinku mladíků stříkat hasicími přístroji po odstavených vlakových soupravách v Malletově ulici. Jako první, za pouhé čtyři minuty, dorazila do pražských Vysočan hlídka z pohotovostní motorizované jednotky, další policisté pak byli na místě behem chvilky.

Společně zadrželi osm mladistvých německy hovořících studentů právě ve chvíli, kdy si z oblečení vyklepávali bílý prášek. Následně zjistili, že skupinka je ubytovaná v nedalekém hotelu, a proto vyhledali jejich dvaatřicetiletou učitelku.

Šokovaná profesorka prošla zničené vagony vlaku  a policistům předala cestovní pasy studentů. Osm chlapců ve věku mezi 16 a 17 lety skončilo na vysočanské služebně, policisté u všech provedli orientační dechovou zkoušku, která byla negativní, ovšem až na jednoho studenta. Tomu přístroj naměřil 0,4 promile alkoholu v dechu.

depo-poskozeni-cizi-veci-nahled „Policisté mladíky podezřívají z provinění poškození cizí věci, za což jim s ohledem na jejich věk hrozí až půlroční vězení. Zaměstnanec depa vyčíslil škodu na vystříkaných hasicích přístrojích na osm tisíc korun, ovšem škodu na poškození a cenu za úklid ještě neurčil,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Parkoval na místě pro invalidy, za okno dal falzifikát

Dnes v 16:55

Kdosi bezohledně zaparkoval auto na místě pro invalidy a za sklo umístil zjevný falzifikát průkazu. Muž, který se k autu dostavil a tvrdil, že si ho jde pouze vyzvednout, pak ale průkazku přes strážníky ukryl a odmítal vydat.

Po šesti hodinách vyjednávání sebevrah omdlel

Dnes v 16:31

V úterý ve večerních hodinách přijali na lince 158 oznámení od muže, který měl obavu o život svého známého. Ten napsal na sociální síť vzkaz, ve kterém uvedl, že chce skončit se životem.

Rychlá změna chůze ho prozradila

Včera v 10:20

Muž v celostátním pátrání se snažil minulý týden uniknout pozornosti strážníků, ale nezvolil správný způsob. Rychlá změna chůze jejich pozornost naopak upoutala.

Muž chtěl prověřit rychlost strážníků, tak rozbil výlohu

16. února 2020 v 10:22

Opil se a ničil, co mu do cesty přišlo. Prý ho zajímala rychlost reakce strážníků. Pro podezření z trestného činu teď může sledovat práci státní policie.

Hasiči evakuovali padesát hostů z hotelu

15. února 2020 v 05:55

Včera v noci od 22:40 zasahovaly jednotky pražských hasičů v Holečkově ulici v Praze 5 u požáru v kotelně hotelu. Zakouřený prostor hotelu opustilo asi 50 osob, dalších 50 hasiči evakuovali.

Kokain v ledvince

14. února 2020 ve 13:34

Ve čtvrtek o půl druhé ráno si policisté z oddělení hlídkové služby prvního policejního obvodu všimli v ulici Milady Horákové v Praze 7 auta, které se rozhodli zkontrolovat. Během silniční kontroly se šestatřicetiletý muž podrobil testu na drogy, který byl pozitivní na...

Policisté zachránili sebevraha

14. února 2020 v 11:34

Ve středu krátce po půl šesté večer byli policisté vysláni do údolí Divoká Šárka v Praze 6, kde se měl nacházet muž, který chtěl skočit ze skály. Operační důstojník se sebevrahem udržoval kontakt přes mobilní telefon a tak policisté podle lokalizace a světla z jeho mobilního telefonu muže...

Nepil, přesto nadýchal

14. února 2020 v 07:28

V ulici Na Pankráci v Praze 4 zastavila hlídka včera časně ráno osobní auto, kterému nesvítilo levé zadní světlo. Během rozhovoru strážníci ucítili z řidiče alkohol. Jeho požití ale muž popřel a souhlasil s provedením orientační dechové zkoušky, která ukázala přes 1,5 promile, při opakování...

Požár garáže v Praze 19 způsobila technická závada

12. února 2020 ve 21:08

K původně ohlášenému požáru průmyslového objektu ve Zamašské ulici v Praze 19 vyjelo dnes v 11:30 hodin šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Na místě bylo zjištěno, že se jednalo o požár garáže, část jednotek se tak vrátila zpět na základny.

Na Černém mostě hořelo, požár nepřežila kočička

12. února 2020 ve 20:48

Dnes od 17:02 hodin zasahovaly tři jednotky pražských hasičů u požáru bytu v prvním patře panelového domu v ulici Vašátkova na Černém Mostě. Požár v jedné místnosti byl rychle uhašen, hasiči zasahovali v dýchací technice.

Sedmnáctiletý sprejer ničil hradby na Folimance

10. února 2020 v 16:08

Osoby sprejující na zeď hradeb v parku Folimanka si hlídka všimla v sobotu večer při kontrole Svatoplukovy ulice a vzhledem k rozsáhlosti území přivolala na místo kolegy. Na hradbách byl vytvořen červenomodrý nápis „WIMPY“ o velikosti cca 1,5×3,5 metru.

Další články
Nahoru