dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Mezinárodní konference: nahlédněte na životní cestu úspěšných žen a vydejte se tou vlastní
Emma Smetana. Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Mezinárodní konference: nahlédněte na životní cestu úspěšných žen a vydejte se tou vlastní

Osm výjimečných žen se sejde v pátek 6. prosince v pražském kině Světozor. O své inspirativní životní příběhy se podělí s návštěvníky TEDxPragueWomen. Tato mezioborová konference se v České republice koná historicky poprvé. Mnohdy neuvěřitelné životní zkušenosti, objevy, inovace či kuriozity ze svých neobvyklých profesí zde představí například věhlasná patoložka Jaroslava Dušková, lektorka a spoluzakladatelka o.s. Dlouhá cesta Jitka Ševčíková, kontroverzní designérka Anna Marešová či televizní moderátorka Emma Smetana.

TEDxPragueWomen je certifikovanou lokální odnoží světoznámého TEDWomen. Ten se letos koná 5. prosince v americkém San Franciscu. Spolu s Prahou a Brnem na něj navážou více než dvě stovky lokálních TEDxWomen konferencí v různých městech po celém světě. Letos již čtvrtý TEDWomen s podtitulem „Invented here“ vyzdvihuje ženy jako nositelky pokroku, objevitelky, hybatelky, iniciátorky změn.

„Vlastní cestou“ – to je motto historicky prvního pražského TEDxWomen. A přesně toto slovní spojení životní příběhy přednášejících osobností plně vystihuje. Jedná se o ženy, které opustily prošlapané cestičky a vydaly se mnohdy nelehkou vlastní cestou, aby naplnily svoje sny a poslání.

„Pro pořádání TEDxPragueWomen máme jeden stěžejní důvod. Chceme, aby se příběhy zajímavých žen, které se prosadily, překonaly samy sebe a něčeho dosáhly, dostaly do obecného povědomí a staly se inspirací pro ty, kteří svou vlastní cestu třeba teprve hledají,“ uvádí Jana Štěpánová, hlavní koordinátorka týmu TEDxPragueWomen.

TEDxPragueWomen je o ženách a jejich příbězích, není však určen pouze pro ženy, naopak, zájmem organizátorů akce je přilákat co nejpestřejší auditorium bez ohledu na pohlaví, věk či profesní zaměření.

Konference TEDxPragueWomen se uskuteční v pátek 6. prosince od 18 hodin v pražském kině Světozor (Vodičkova 41, Praha 1). Kromě živých vystoupení bude program doplněn o video přednášky z TEDWomen. Konferenčním programem bude provádět moderátor, komik a beatboxer Petr Cerha, známý též pod uměleckým pseudonymem „Nasty“.

Registrace na konferenci byla spuštěna ve středu 30. října v 17 hodin. Vstupné v ceně 300 korun zahrnuje téměř 3 hodinový pestrý program v kině Světozor a pozvánku na afterparty v Hotelu Fusion.

Přednášející na TEDxPragueWomen

Jaroslava Dušková, patoložka a badatelka v oblasti cytopatologické a histopatologické diagnostiky, endokrinologie a analýzy obrazu.

Jitka Ševčíková, školitelka manažerských kurzů, koordinátorka firemního dárcovství, zároveň žena, která přežila své vlastní dítě – proto spoluzaložila o.s. Dlouhá cesta a projekt Barevný anděl.

Janica Lacová, ambasadorka světoznámého šéfkuchaře Jamieho Olivera pro Slovensko, úspěšná ideamakerka, zakladatelka značky Jem iné, a mimo jiné také copywriterka.

Emma Smetana, moderátorka zpravodajství TV Nova, zároveň herečka, muzikantka a vystudovaná politoložka.

Anna Marešová, mladá talentovaná designérka, která kromě tramvají navrhuje i erotické pomůcky.

Jana Fellnerová, zakladatelka Svatojánské koleje předškolních pedagogů, která se již mnoho let věnuje fenoménu resilience, jejíž rozvoj spadá zejména do prenatálního a předškolního období života.

Petra Sovová, matka sedmi dětí, z nichž většinu porodila doma. Před 14 lety založila Hnutí za aktivní mateřství, které chce změnu v českých porodnicích a každoročně pořádá Světový týden respektu k porodu.

Iveta Millerová, ředitelka Komunitního centra Chánov, projektová manažerka. Vyrostla v chánovském ghettu v rodině s osmi sourozenci. Byla mezi svými vrstevníky jedinou Romkou, která vystudovala vysokou školu.


Autor: Renata Rákosová

Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

Včera ve 14:01

Další články
Nahoru