Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský sportSportVíkend

Mezinárodní Halový pohár dračích lodí v sobotu v Praze

12. 3. 2022
V sobotu 12. března se koná celý den v Praze Podolí finále letošního jubilejního 10. ročníku mezinárodního halového závodu dračích lodí. 

Soutěží se nejen o nejlepší tým závodu v Praze, ale také o titul Mistra ČR a vítěze série letošních halových závodů.

Na 10. ročník tohoto velmi atraktivního závodu v Praze je již přihlášeno téměř 20 posádek z 3 zemí, celkem více než 180 závodníků. Halový pohár v Praze pořádá Pražský klub dračích lodí (PDBC) již po desáté.

Celodenní finálový skutečně náročný souboj mezinárodního Halového poháru dračích lodí proběhne již tuto sobotu 12. března od 10:30 hodin v pražském krytém bazéně v Podolí. Soutěží se v kategorii MIX (min. 2 ženy na lodi, ostatní muži) a kategorie WOMEN.

Program začíná velmi netradiční podívanou, a to rituálem probouzení draka neboli dračím tancem. „Jsme rádi, že na letošní 10. ročník přijedou opět například posádky z Polska i Slovenska,“ říká Jan Tomíček, člen výkonného výboru PDBC a dodává: “organizace je časově náročná, občas se loď i v bazénu převrátí a musí se vylévat.“ Partnerem finálového závodu je společnost EFG – ENERGY FINANCIAL GROUP.

Závody na dračích lodích jinak probíhají celoročně. Od dubna do října probíhají závody dračích lodí (Dragon boats) na přehradách, řekách, jezerech a rybnících, v zimě pak jsou u nás tři závody silných paží (s trochu jinými pravidly) od ledna do března na krytých bazénech v Brně, Ostravě a finále následně v Praze Podolí.

„V sobotu se sejdeme na finále celé série letošního ročníku, kde bude mimo jiných kategorií zároveň udělen i titul Mistr ČR a Vítěz série letošních halových závodů dračích lodí a nikdy nechybí dobrá nálada,“ dodává Jozef Borčin, člen výkonného výboru PDBC. Vstup na bazén je možný, vítáni jsou fanoušci nejen na tuto podívanou, ale mohou se u Pražského klubu dračích lodí přímo na závodě přihlásit i noví zájemci o tento stále populárnější sport. Tréninky na lodích s dračími hlavami pro 22 pádlujících probíhají v létě na Vltavě v Praze.

Jak se závodí na lodích v bazénu?
Posádky sedí v jedné lodi proti sobě a snaží se vzájemně přetlačit. Pro neznalé by se tento styl dal přirovnat k přetahování lanem. Vítězí ta posádka, která přetlačí soupeře. Do dračí lodi se posadí 8 závodníků z každého týmu a ve smíšené kategorii aspoň 2 ženy. V lodi tedy sedí celkem 16 pádlujících. Loď se následně posune do středu bazénu, kde se odstartuje závod tradičními mezinárodními povely: „Are you ready? Attention! Go!“ Pádlující zaberou a loď se nakonec vydá do pohybu. Vyhrává ta posádka, která přetlačila svého soupeře a dostane se tedy blíže k čárovému rozhodčímu na opačném konci bazénu.Autor: Alo

Praha 14: Pro kočičku na Plechárnu, koná se výstava

Dnes v 18:14

Již po osmé proběhne 12. února v Kulturním centru Plechárna na sídlišti Černý most sraz desítky kočičích bezdomovců z mnoha spolků a zařízení zabývajících se jejich záchranou.

Zimní hry Prahy 9

Dnes v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Praha 9: Diskotéka pro děti

Dnes v 07:49

Rodiče mohou začít připravovat masky pro svoje ratolesti, v sobotu 25. února se od 15 hodin koná maškarní diskotéka pro děti.

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Vyrobte si masopustní masku v muzeu

6. února 2023 v 09:19

Chystáte se do masopustního průvodu? Vyrobit si vlastní masku můžete na výtvarné dílně v Národním zemědělském muzeu

Masopust v Roztokách bude zase velký

6. února 2023 v 09:06

Roztoky se chystají 11. února na Masopust. Staronově s velkým šapitó, průvodem a večerní zábavou. Nově velké šapitó a stanové městečko letos dole u řeky na louce u přívozu.

Den plný Pokémonů na radnici

6. února 2023 v 07:52

Pro sběratele, hráče nebo fanoušky Pokémonů je připravena v sobotu 11. února akce na radnici – Den Pokémon!

Praha 14: Nordic walking v KC Kardašovská

5. února 2023 v 18:02

Nordic walking doslova severská chůze je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Vyvinula se z lyžařského běhu a její kolébkou je Finsko.

Praha 10 si v anketě zvolí nejlepší sportovce uplynulého roku

4. února 2023 v 16:33

Městská část spustila již 9. ročník populární ankety Sportovec roku Prahy 10. Místní občané a sportovní kluby a instituce se sídlem na Desítce mohou nyní až do 19. března nominovat své kandidáty na ocenění. Soutěž je vypsána v šesti kategoriích, vítěze vybere porota do...

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

4. února 2023 v 07:50

Nedělní pohádkové odpoledne v KD Kyje v Praze 14.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

Sdílená kola s Lítačkou loni využilo 34 tisíc lidí

1. února 2023 v 08:36

Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu...

Další články
Nahoru