Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sportSportVíkend

Mezinárodní Halový pohár dračích lodí v sobotu v Praze

12. 3. 2022
V sobotu 12. března se koná celý den v Praze Podolí finále letošního jubilejního 10. ročníku mezinárodního halového závodu dračích lodí. 

Soutěží se nejen o nejlepší tým závodu v Praze, ale také o titul Mistra ČR a vítěze série letošních halových závodů.

Na 10. ročník tohoto velmi atraktivního závodu v Praze je již přihlášeno téměř 20 posádek z 3 zemí, celkem více než 180 závodníků. Halový pohár v Praze pořádá Pražský klub dračích lodí (PDBC) již po desáté.

Celodenní finálový skutečně náročný souboj mezinárodního Halového poháru dračích lodí proběhne již tuto sobotu 12. března od 10:30 hodin v pražském krytém bazéně v Podolí. Soutěží se v kategorii MIX (min. 2 ženy na lodi, ostatní muži) a kategorie WOMEN.

Program začíná velmi netradiční podívanou, a to rituálem probouzení draka neboli dračím tancem. „Jsme rádi, že na letošní 10. ročník přijedou opět například posádky z Polska i Slovenska,“ říká Jan Tomíček, člen výkonného výboru PDBC a dodává: “organizace je časově náročná, občas se loď i v bazénu převrátí a musí se vylévat.“ Partnerem finálového závodu je společnost EFG – ENERGY FINANCIAL GROUP.

Závody na dračích lodích jinak probíhají celoročně. Od dubna do října probíhají závody dračích lodí (Dragon boats) na přehradách, řekách, jezerech a rybnících, v zimě pak jsou u nás tři závody silných paží (s trochu jinými pravidly) od ledna do března na krytých bazénech v Brně, Ostravě a finále následně v Praze Podolí.

„V sobotu se sejdeme na finále celé série letošního ročníku, kde bude mimo jiných kategorií zároveň udělen i titul Mistr ČR a Vítěz série letošních halových závodů dračích lodí a nikdy nechybí dobrá nálada,“ dodává Jozef Borčin, člen výkonného výboru PDBC. Vstup na bazén je možný, vítáni jsou fanoušci nejen na tuto podívanou, ale mohou se u Pražského klubu dračích lodí přímo na závodě přihlásit i noví zájemci o tento stále populárnější sport. Tréninky na lodích s dračími hlavami pro 22 pádlujících probíhají v létě na Vltavě v Praze.

Jak se závodí na lodích v bazénu?
Posádky sedí v jedné lodi proti sobě a snaží se vzájemně přetlačit. Pro neznalé by se tento styl dal přirovnat k přetahování lanem. Vítězí ta posádka, která přetlačí soupeře. Do dračí lodi se posadí 8 závodníků z každého týmu a ve smíšené kategorii aspoň 2 ženy. V lodi tedy sedí celkem 16 pádlujících. Loď se následně posune do středu bazénu, kde se odstartuje závod tradičními mezinárodními povely: „Are you ready? Attention! Go!“ Pádlující zaberou a loď se nakonec vydá do pohybu. Vyhrává ta posádka, která přetlačila svého soupeře a dostane se tedy blíže k čárovému rozhodčímu na opačném konci bazénu.Autor: Alo

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Šárecký běh

12. dubna 2024 v 07:21

Závod v sobotu 13. dubna vede údolím Divoké Šárky v délce 7km.

Pohádka pro děti na Smíchově

11. dubna 2024 v 10:19

V sobotu 13. dubna v Kobce 17 na nábřeží na Smíchově uvidí děti pohádku. Od 14 hodin se promítá film Doručovací služba čarodějky Kiki z produkce Ghibli.

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

Army den bude opět v Atriu Flora

10. dubna 2024 ve 20:04

Army den se uskuteční v sobotu 18. května od 9 do 18 hodin v Atriu Flora. Příchozí uvidí to nejzajímavější z armádní techniky, výstroje a výzbroje. Celodenní bohatý program je připraven ve spolupráci s Armádou České republiky (AČR).  

Automobilové klenoty najdete v Hostivaři

10. dubna 2024 v 08:36

V Praze 15, v Galerii Golf Hostivař, najdete 27. dubna historické závodní speciály, umělecká díla a zúčastnit se můžete i aukce. Připraven je program pro děti.

Praha 6: Ořechovka umělecká

10. dubna 2024 v 06:38

Za slavnými vilami a architekty se vydáte v sobotu 13. dubna.

Prague Bike Fest Na Výstavišti nabídne to nejlepší ze světa cyklistiky

9. dubna 2024 v 11:38

Druhý ročník Prague Bike Fest se blíží a o víkendu 27. – 28. dubna se opět otevřou brány pražského Výstaviště, kdy areál uvítá všechny cyklo nadšence v rámci největšího cyklistického festivalu v roce. Během dvou dnů si návštěvníci užijí porci adrenalinových show, exhibice, workshopy, organizované...

Jarní dětská olympiáda v Jeremi

8. dubna 2024 v 10:10

Sportovní centrum Jeremi pořádá v neděli 21. dubna již třetí ročník Jarní dětské olympiády pro děti všech věkových kategorií.

Praha 15: Švehlova cesta 2024

8. dubna 2024 v 08:14

U příležitosti výročí narození hostivařského rodáka zve Praha 15 na procházku po stopách Antonína Švehly.

Symfonická Salome: Koncert k výročí narození Karla Kryla

7. dubna 2024 v 08:46

Praha 6 zve v pátek 12. dubna na mimořádnou koncertní událost, která je připomínkou nedožitých osmdesátin výjimečného básníka a písničkáře.

Další články
Nahoru