dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Mezinárodní férová párty napoví, co si studenti myslí o Fair trade
Studenti ČZU. Ilustrační foto: archiv ČZU

Mezinárodní férová párty napoví, co si studenti myslí o Fair trade

Zahraniční studenti z exotických koutů světa, kteří představí svoji kulturu, a také pohled českých studentů studujících společně s nimi na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), budou hlavními protagonisty Mezinárodní studentské férové párty, která se uskuteční 4. prosince v 17.30 v prostorách Fakulty tropického zemědělství v Suchdole. Akce je součástí kampaně podporující vyhlášení ČZU za „Fair Trade vysokou školu“.

Akce, které se zúčastní zástupci ambasád Vietnamu, Indonésie a Malajsie a také organizací, jež distribuují férové produkty, první české Fair Trade univerzity – Jihočeské univerzity a samozřejmě vedení Fakulty tropického zemědělství (FTZ), pořádá studentská skupina BeFair na ČZU.

Vedle představení zajímavých projektů jako Campaign for Fair Chocolate či projektů mikro úvěrů (Microfinancing) se účastníci dočkají férové kávy a čaje, bude se prodávat vánoční cukroví a v dalších prostorách faktulty bude nachystána soutěžní ochutnávka tradičních pokrmů z exotických zemí.

„Cílem akce je sblížit se s novými zahraničními studenty z Indonésie, Angoly a Kambodži, Vietnamu, Mongolska a Etiopie, poznat jejich kulturu, sdílet zážitky z tropických pracovních i soukromých cest českých studentů, a zároveň tak podpořit kampaň za férovou fakultu,“ říká proděkanka pro rozvoj Fakulty tropického zemědělství Jana Mazancová.


Další články
Nahoru