dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Mezinárodní den porodních asistentek oslaví piknikem na Kampě
Ilustrační foto: archiv

Mezinárodní den porodních asistentek oslaví piknikem na Kampě

Na čtvrtek 5. května připadá Mezinárodní den porodních asistentek. Unie porodních asistentek každoročně zve své kolegyně, těhotné ženy a rodiče, aby oslavili tento den společným piknikem. Ten se bude konat v několika českých i moravských městech, Prahu nevyjímaje.   

Pikniku se účastní většinou rodiny, které mají s péčí porodní asistentky dobrou zkušenost. Klára Selucká se chystá na pražský piknik na Kampě upéct své porodní asistentce bábovku.

Na pikniku potkáte také ženy, které si cestu ke své porodní asistentce teprve hledají a chtějí ji oslovit právě touto cestou. A velkou skupinou návštěvníků jsou také rodiče, kterým se situace v českém porodnictví nelíbí a chtějí se podílet na změně. A do těchto aktivit se zapojuje stále více mužů, kteří považují těhotenství své partnerky za důležitý mezník.

Na pikniku hledají informace a také podobně smýšlející budoucí otce. Mnoho z rodičů se zapojuje i praktickou pomocí v rámci svojí profese – překládají zahraniční články, pomáhají jako grafici nebo programátoři nebo pomáhají organizovat například Světový týden respektu k porodu.

Piknik na Kampě se koná ve čtvrtek 5. května na louce u restaurace Rybářský klub, start je v 15 hodin.

 


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru