dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Mezinárodní den muzeí a galerií láká na prohlídky zdarma
Zámecký areál Ctěnice. Foto: archiv

Mezinárodní den muzeí a galerií láká na prohlídky zdarma

Připomínka Mezinárodního dne muzeí a galerií se uskuteční zítra i v Praze. Zapojené instituce lákají na vstupy zdarma a zajímavý doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek. Tématem letošního mezinárodního dne je „Muzea a kulturní krajina".

Jaká muzea se k mezinárodnímu projektu letos připojí v Praze? Národní zemědělské muzeum, Národní technické muzeum, Muzeum hlavního města Prahy, Muzeum policie a především Národní galerie. Ta volně zpřístupní některé své objekty, především paláce, a také jeden klášter.

Národní galerie nabídne ve středu 18. května volný vstup do stálých expozic a výstav, kromě výstavy Císař Karel IV. 1316– 2016. Bude tedy možné navštívit sbírku Umění 19. století od klasicismu k romantismu v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí, dále pak klášter sv. Anežky České s expozicí Středověké umění v Čechách a střední Evropě, Šternberský palác, kde probíhá výstava evropské umění od antiky do závěru baroka, palác Kinských s uměním Asie a starověku, Veletržní palác s uměním 20. a 21. století a také Schwarzenberský palác, kde je výstava věnovaná baroku.

Muzeum hlavního města Prahy umožní vstup zdarma do hlavní budovy na Florenci i zámeckého areálu Ctěnice. Národní technické muzeum umožní za padesátikorunové vstupné prohlídku všech expozic i nové výstavy o stavitelství v době Karla IV. Vedle stojící Národní zemědělské muzeum láká na vstup zdarma a podvečerní bluesové a jazzové koncerty. Zadarmo se lze ve středu podívat i do Muzea policie na Karlově.


Další články
Nahoru