dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Gymnázium a střední škola Educanet v Praze se zapojila do prestižního celosvětového programu pro mládež DofE Award. Tímto se škola stala od června 2013 oficiální certifikovanou institucí, místním centrem DofE Award, která bude tento program poskytovat. Mladí lidé se zájmem o účast v programu se mohou na centrum ve škole EDUCAnet  obracet při získávání informací. Vedoucí a koordinátor programu studenty informují o programu, registrují je do něj, pomáhají jim s výběrem jejich aktivit a cílů a podporují je při účasti v programu.

Úkolem pracovníků a dobrovolníků místního centra je vedení evidence účastníků programu, ale hlavně jejich nasměrování a citlivé motivování tak, aby volili a plnili své aktivity a cíle v souladu s mezinárodně uznávanými požadavky a pravidly, a zároveň v souladu se svými individuálními zájmy. Každý účastník programu DofE Award si stanoví cíle odpovídající jeho věku, možnostem a preferencím, program má tři úrovně s odlišnou obtížností a délkou plnění – bronzovou (minimálně 6 měsíců), stříbrnou (minimálně 6 nebo 12 měsíců) a zlatou (minimálně 12 nebo 18 měsíců). Každému účastníkovi s výběrem jeho aktivit i cílů pomáhá vyškolený vedoucí.

Náklady pro účastníka jsou různé v závislosti na ceně aktivit, kterým se v rámci programu věnuje. Každý účastník zaplatí účastnický poplatek 100 CZK, za který dostane účastnickou knížku. Pokud si účastník zvolí aktivity, které nic nestojí (např.: sportovní aktivita: běh v přírodě, dovednost: četba, expedice: přihlásí se na některou z nabízených expedic, které jsou hrazeny z fondu expedic, akce s pobytem: pomoc na farmě), bude ho účast v programu stát 100 CZK za cestovné, aby se dostal na předávání certifikátů.

Naopak, pokud si účastník zvolí v rámci svého programu aktivity, za které je třeba platit kurzovné (např. hra na hudební nástroj nebo výuka jazyku) nebo si vybere expedici nebo akci s pobytem, která je finančně náročná – bude účast v programu stát více peněz. Tento fakt potvrzuje jeden z principů programu, a to že je individuální, tedy každý účastník si ho může přizpůsobit svým možnostem. http://praha.educanet.cz/index.php?…


Praha 10 zve na Gutovku

Včera ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

Včera v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Včera v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Včera ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Včera ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Včera ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Včera v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Včera v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Včera v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Včera v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

Včera v 07:36

Zastupitelstvo schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 korun bude využit na nákup nového vybavení.

Adventní koncert ve Staré čistírně

Včera v 07:35

V sobotu 16. prosince v 18 hodin koncert v jedinečném industriálním prostředí.

Praha 1: Omezení provozu Úřadu městské části

Včera v 07:31

Z provozních důvodů bude 29. prosince omezen provoz úřadu.

Další krátké zprávy
Nahoru