Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mezidruhoví pěstouni v Zoo Praha, o mládě plameňáka se stará spolehlivější pár
O mládě plameňáka růžového se pěstounský pár plameňáků kubánských vzorně stará – střídavě o něj pečují oba rodiče. Foto Petr Hamerník / Zoo Praha

Mezidruhoví pěstouni v Zoo Praha, o mládě plameňáka se stará spolehlivější pár

Ve výběhu plameňáků kubánských v dolní části Zoo Praha mohou návštěvníci pozorovat pár pozoruhodných pěstounů. Zkušená dvojice plameňáků kubánských se ujala mláděte jiného druhu – plameňáka růžového. Informoval o tom mluvčí zahrady Filip Mašek.

„Původním rodičům bylo vajíčko odebráno, abychom měli větší jistotu vylíhnutí. To je častá praxe, jelikož by snůška mohla být ohrožena hašteřením dospělců nebo nyní i při vysokých teplotách či naopak přívalových bouřkách,“ vysvětluje rozhodnutí kurátor ptáků Antonín Vaidl.

„Po vylíhnutí mláděte před dvěma týdny jsme ho podložili pod spolehlivější pár, avšak zajímavé může být, že jiného druhu plameňáků – plameňáků kubánských. Jsou osvědčení, a navíc procházeli inkubačním obdobím, takže se náhradního mláděte ihned ujali,“ doplňuje.

Oblíbené plameňáky naleznete v Zoo Praha na dvou místech ve třech druzích. V expozici Vodní světy a opičí ostrovy obývají plameňáci kubánští a chilští expozici vedle tapírů čabrakových, plameňáci růžoví jsou k vidění na opačné straně expozičního celku poblíž gibonů stříbrných.


Autor: Hla

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru