Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mezi ulicemi Ovčí Hájek a Bucharova v Praze 13 by mohl stát parkovací dům
Ilustrační foto: Pexels

Mezi ulicemi Ovčí Hájek a Bucharova v Praze 13 by mohl stát parkovací dům

Na místě parkoviště mezi ulicemi Ovčí Hájek a Bucharova v Praze 13 by mohl stát parkovací dům. V několikapatrovém domě by mělo být až 500 míst, namísto nynějších 108 na povrchovém parkovišti. Vyplývá to z dopisů mezi developerskou firmou Trigema a radnicí Prahy 13, které byly zařazeny do materiálu k dnešnímu jednání magistrátního výboru pro dopravu. Pozemky, na kterých by mohl dům stát, patří hlavnímu městu.

Developer plánuje u stanice Nové Butovice vybudovat mrakodrap Top Tower, který naváže na téměř kilometrovou pěší zónu, která vede od stanice metra přes centrální Sluneční náměstí ke stanici metra Hůrka.

„Polovina kapacity parkovacího domu by byla určena pro potřeby parkování rezidentů a druhá polovina kapacity by pak sloužila návštěvníkům objektu Top Tower na podkladě dlouhodobého pronájmu společnosti Trigema," píše v dopise zástupce firmy.

Vedení městské části výstavbu parkovacího domu podporuje. „Kapacitní parkovací dům na místě stávajícího parkoviště by přispěl ke zlepšení parkování v lokalitě Nových Butovic. V rámci možností městské části jej budeme podporovat," sdělil na dotaz ČTK starosta David Vodrážka (ODS).

Podle starosty stále jde pouze o záměr, který je zatím ve fázi dopisů obou stran, tedy firmy a radnice. Jak by přesně vypadal, kolik by stál či kdo by jej provozoval, tak ještě není rozhodnuto. Developer v dopise uvedl, že je připraven učinit nezbytné kroky pro vytvoření projektu a získání stavebního povolení. Nicméně pozemky, na kterých by dům stál, patří magistrátu, tedy, jak s pozemkem do budoucna naložit, bude záležet na jeho rozhodnutí.

Hlavní město se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst jak pro obyvatele Prahy, tak pro dojíždějící řidiče. Pro ně buduje zejména záchytná parkoviště P+R na okraji metropole.

Například v roce 2021 dokončila na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut zhruba za půl miliardy korun a letos v červnu dokončila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice s téměř 400 parkovacími místy. Další dům magistrát plánuje například na Zličíně nebo na Opatově.


Autor: ČTK

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru