Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská o víkendu nepojede metro
Stanice Florenc na lince C. Foto: Jan Puci

Mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská o víkendu nepojede metro

Od soboty 15. července od zahájení provozu do neděle 16. července do skončení provozu bude pražský dopravní podnik (DPP) realizovat další etapu rekonstrukce stropní desky nad stanicí metra Florenc C. Z tohoto důvodu bude obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková.

V platnosti budou stejná dopravní opatření jako při minulých výlukách, DPP zavede v denním provozu náhradní tramvajovou dopravu XC a linku č. 36. 

Náhradní tramvajová doprava 

XC v trase Hlavní nádraží (v Opletalově ulici) – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Těšnov – Štvanice – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – Výstaviště. 

Linka č. 36 v trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Výstaviště – Nádraží Holešovice.

Zdroj: DPP 

„Ze zastávky Nádraží Holešovice v Partyzánské ulici bude po oba dny každý druhý spoj linky číslo 36 v čase od zhruba osmi hodin ráno do půl desáté večer pokračovat dále v trase Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice. Tyto spoje budou od výjezdu ze Zvonařky označeny konečnou stanici Sídliště Ďáblice,“ upřesnila Řehková. 

Druhá část spojů linky číslo 36 v čase od osmi hodin ráno do půl desáté večer a všechny spoje před a po tomto čase, bude ze zastávky Nádraží Holešovice v Plynární ulici pokračovat jako linka číslo 12 do konečné na Sídlišti Barrandov. 

Tyto spoje budou od výjezdu ze Zvonařky označeny konečnou zastávkou Nádraží Holešovice. Na linku číslo 12 s konečnou zastávkou Sídliště Barrandov se změní teprve v zastávce Nádraží Holešovice. 

Doporučené přestupní vazby 

Z linky B na linku C

Směr Háje: Ve stanici Můstek přestoupit na linku A, dojet do stanice Muzeum a přestoupit na linku C.

Směr Letňany: Ve stanici Náměstí Republiky vystoupit vestibulem Masarykovo nádraží, přestoupit na tramvajové linky XC nebo č. 36 do zastávky Vltavská a přestoupit na linku C.

Z linky C na linku B

Ve směru od Hájů: Ve stanici Muzeum přestoupit na linku A, dojet do stanice Můstek a přestoupit na linku B.

Ve směru od Letňan: Ve stanici Vltavská přestoupit na tramvajové linky XC nebo 36 do zastávky Masarykovo nádraží a přestoupit na linku B 

Zdroj: DPP 

První výluka kvůli výměně stropní desky se uskutečnila loni v květnu, rekonstrukce má být hotová do konce roku 2026. Výluky jsou pouze na samotnou výměnu nosníků, jiné práce, například odhalování zkorodovaných nosníků, se obejdou bez zásahu do jízdních řádů, uvedla ČTK.

Rekonstrukci realizují stavební společnosti Metrostav a Geosan a podle dřívějších informací vyjde na 1,79 miliardy korun. Součástí projektu je i rekonstrukce vestibulu, vzniknou nové eskalátory na autobusové nádraží Florenc.


Autor: Jan Puci

Praha 4 buduje nová parkovací místa

Dnes v 11:39

Praha 4 pracuje na zlepšení parkovací situace. Postupně navyšuje počet parkovacích stání v lokalitách, kde je to potřeba, a zároveň probíhá příprava na výstavbu parkovacích domů.

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Další články
Nahoru