dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Mezi pražskými bezdomovci se stále častěji objevují virózy a chřipky
Ilustrační foto: archiv

Mezi pražskými bezdomovci se stále častěji objevují virózy a chřipky

I přes vlídné zimní počasí neopadá mezi lidmi bez přístřeší zvýšený zájem o zimní noclehárny. Každou noc tato zařízení zaplňují jejich kapacitu 184 míst. Od počátku prosince, kdy byl zahájen provoz dvou zimních nocleháren, zde bylo poskytnuto již téměř 14 tisíc noclehů.

Přespání v těchto dvou zimních noclehárnách je pro lidi bez domova zdarma. Volná místa stále nabízí loď Hermes, která na zimní měsíce zprovoznila i svou záložní kapacitu. Na lodi jsou služby v rámci zimních opatření poskytovány zdarma bez dvacetikorunového poplatku.  V současné době je dostatek volných míst.

U lidí bez přístřeší se v poslední době začaly stále častěji objevovat akutní respirační onemocnění, zejména pak virózy a chřipky. Nemocným jsou jak v zařízeních, tak v terénu nabízeny léky a základní zdravotní ošetření.

„Zajistili jsme pro nemocné léky s dlouhodobějším účinkem a to z důvodů, že klienti nejsou schopni užívat léky pravidelně," uvedla zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.

Vzhledem k velkému zájmu o noclehárny Vackov a Michle se ve spolupráci s městskou policií daří udržet klid a pořádek v okolí těchto zařízení hlavně v době před jejich otevřením a následně při odchodu klientů.


Další články
Nahoru