dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Mezi pražské mateřské a základní školy bylo rozděleno 200 milionů
Ilustrační foto: sxc.hu

Mezi pražské mateřské a základní školy bylo rozděleno 200 milionů

Finance z rezervy uvolnilo pražské zastupitelstvo pro investice do základních a mateřských škol. Mateřským školám bylo rozděleno celkem 104 365 000 korun, základním školám 95 635 000. Celkem tedy 200 milionů korun.

V původním návrhu, který předložila radní pro školství Ludmila Štvánová (TOP 09), byly vyčleněny peníze i pro mateřské školy v menších městských částech – Křeslicích, Řeporyjích a Štěrboholích, či pro základní školy v Nebušicích a Kolovratech.

Pozměňovacím návrhem finančního výboru, který přednesl Karel Březina (ČSSD) a Štvánová si ho osvojila, se ale tyto finance přesunuly na investice do škol a školek ve větších městských částech – na školu v Praze 13 a na školky v Praze 6 a 10. Zástupci malých městských částí kritizovali, že peníze dostaly velké části, a malé, pro které je to životně důležité, nikoli.

Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.) řekl, že nechce dělit starosty na malé a velké, že všichni se potýkají s problémy. „Problém je celopražský, měl by se řešit komplexně,“ řekl. Starostka šesté městské části Marie Kousalíková (ODS) uvedla, že v Praze 6 se postavilo hodně bytů a školky chybí.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru