Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Mezi Prahou a Štěchovicemi budou pendlovat Ikarusy, na Slapy pojede ertéóčko a stará Karosa
Kloubový autobus Ikarus. Foto: archiv Ropid

Mezi Prahou a Štěchovicemi budou pendlovat Ikarusy, na Slapy pojede ertéóčko a stará Karosa

V sobotu 21. června se uskuteční již 3. regionální den Pražské integrované dopravy, tentokrát s centrem ve Štěchovicích. Do městečka jižně od metropole budou zájemce v hodinovém intervalu zdarma vozit historické kloubové autobusy Ikarus. První vyjíždí v 9:20, poslední v 16:20.

Ve Štěchovicích budou navazovat další historické autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠL11 přes Slapy do Třebenic ke Slapské přehradě. I jízdy těchto historických autobusů budou bezplatné.

Do Štěchovic i pod Slapskou přehradu se můžete vydat také lodní linkou Pražské paroplavební společnost, která vypluje z pražského Rašínova nábřeží v 8:30, posílená o druhou loď. Na této lodní lince platí běžný tarif Pražské paroplavební společnosti. Mezi plavbou tam a zpět bude vykonána ještě mimořádná plavba mezi Třebenicemi a Štěchovicemi.

karosa-sl11-nahled

Karosa ŠL11

Ve Štěchovicích se lze vydat po dovednostní stezce, po jejímž úspěšném absolvování čeká odměna a také možnost exkurze ve štěchovické elektrárně. Prohlídky budou ve 12, 14 a 16 hodin.

skoda-rto-nahled

Škoda 706 RTO

Večer nebude opět chybět kulturní program. Kinobus pražského dopravního podniku bude již v pátek večer ve Štěchovicích v prostoru bývalého letního kina promítat film Revival, na sobotu je připraven Okresní přebor. Začátky představení jsou ve 21:45. Konec filmu v pátek je ve 23:45, v sobotu skončí promítání ve 23:35.


Autor: Redakce

Výměna povrchu vozovky na Horoměřické omezí dopravu

Dnes v 08:31

TSK začne od středy 29. září měnit povrch ulice Horoměřická, v úseku ulic V Šáreckém údolí – Nebušická.

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

Dnes v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

Včera ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Budovy a pozemky pošty ve Vysočanech se stanou součástí školního areálu

Včera ve 20:41

Radní Prahy vyhověli žádosti městské části Praha 9 a odsouhlasili úplatné nabytí nemovitostí České pošty do vlastnictví hlavního města, které by následně svěřili do správy Prahy 9. Jedná se o budovu pošty a související objekty a pozemky v katastrálním území Vysočan. V budoucnu by potom mohly...

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

20. září 2021 v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

Lávka je opravena a opět slouží chodcům i cyklistům

20. září 2021 ve 14:01

Lávka vedoucí od stanice metra Hůrka do Centrálního parku Prahy 13 prošla rekonstrukcí a opět slouží chodcům i cyklistům.

Další články
Nahoru