dnes
Úterý - oblacno
23°C
zítra
Středa - zatazeno
28°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Mezi Prahou a Štěchovicemi budou pendlovat Ikarusy, na Slapy pojede ertéóčko a stará Karosa
Kloubový autobus Ikarus. Foto: archiv Ropid

Mezi Prahou a Štěchovicemi budou pendlovat Ikarusy, na Slapy pojede ertéóčko a stará Karosa

V sobotu 21. června se uskuteční již 3. regionální den Pražské integrované dopravy, tentokrát s centrem ve Štěchovicích. Do městečka jižně od metropole budou zájemce v hodinovém intervalu zdarma vozit historické kloubové autobusy Ikarus. První vyjíždí v 9:20, poslední v 16:20.

Ve Štěchovicích budou navazovat další historické autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠL11 přes Slapy do Třebenic ke Slapské přehradě. I jízdy těchto historických autobusů budou bezplatné.

Do Štěchovic i pod Slapskou přehradu se můžete vydat také lodní linkou Pražské paroplavební společnost, která vypluje z pražského Rašínova nábřeží v 8:30, posílená o druhou loď. Na této lodní lince platí běžný tarif Pražské paroplavební společnosti. Mezi plavbou tam a zpět bude vykonána ještě mimořádná plavba mezi Třebenicemi a Štěchovicemi.

karosa-sl11-nahled

Karosa ŠL11

Ve Štěchovicích se lze vydat po dovednostní stezce, po jejímž úspěšném absolvování čeká odměna a také možnost exkurze ve štěchovické elektrárně. Prohlídky budou ve 12, 14 a 16 hodin.

skoda-rto-nahled

Škoda 706 RTO

Večer nebude opět chybět kulturní program. Kinobus pražského dopravního podniku bude již v pátek večer ve Štěchovicích v prostoru bývalého letního kina promítat film Revival, na sobotu je připraven Okresní přebor. Začátky představení jsou ve 21:45. Konec filmu v pátek je ve 23:45, v sobotu skončí promítání ve 23:35.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Dnes v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Primátorská ulice bude uzavřena z důvodu rekonstrukce kanalizace

Včera v 15:48

Primátorská ulice bude uzavřena od 18. července do 30. září.

Další články
Nahoru