Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Mezi Podolím a Výtoní od této soboty do pátku 27. srpna neprojedou auta, zastaví se i provoz tramvají
Vyšehradským tunelem pár týdnů neprojedou tramvaje a auta. Foto: Jan Puci

Mezi Podolím a Výtoní od této soboty do pátku 27. srpna neprojedou auta, zastaví se i provoz tramvají

Z důvodu výměny tramvajových kolejí nepojedou od této soboty do pátku 27. srpna tramvaje v Praze mezi zastávkami Výtoň a Podolská vodárna. Novinářům to dnes řekli zástupci města a dopravního podniku (DPP). Uzavřen pro tramvaje a auta bude i tunel Vyšehradskou skálou, pro pěší a cyklisty zůstane přístupný. Pro cestu kolem tunelu bude možné využít lodě. Výluka se dotkne řady tramvajových linek, dvě budou dočasně zrušeny.

Výlukou bude přerušeno tramvajové spojení mezi Prahou 2 a 4. Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že město jednalo o možnosti zřídit kolem skály pontonový most.

„Bohužel neexistuje možnost, jak udělat pontonový most do zatáčky," řekl. Přímé náhradní spojení proto stejně jako v minulosti zajistí lodě.

Lodní linka X21 bude jezdit denně od 6:00 do 22:00, loď pro 160 lidí bude ve špičkách jezdit každých deset minut a mimo špičky každou čtvrt hodinu. Zastávky budou umístěny u přístavních mol na náplavce Rašínova nábřeží a na přístavní hrázi za areálem jachtingového klubu v Podolí.

Přístupy na mola nejsou vhodné pro vozíčkáře ani cestující s dětskými kočárky. K přejezdu tunelem mezi Výtoní a Podolím bude také možné zdarma využít sdílená kola společnosti Rekola.

Ve směru z Modřan bude spojení do Podolí zajišťovat pouze posílená tramvajová linka 21. Z centra budou kvůli výluce upraveny trasy tramvají číslo 2, 3, 17, 18, 32 a noční 92. Linky 4 a 24 budou zrušeny.

Přes den bude posílena autobusová linka 134 mezi zastávkami Podolská vodárna a Pražského povstání, posíleny budou i autobusy na Smíchovské nádraží a na Budějovickou.

V nočním provozu bude tramvaj 92 rozdělena na dvě části, ve směru z centra bude končit na Otakarově a ve směru z Modřan na zastávce Podolská vodárna. Mezi Podolskou vodárnou a Pražského povstání bude jezdit náhradní autobus X92.

Technický ředitel DPP Jan Šurovský doplnil, že lodě budou pro zajištění náhradní dopravy kolem Vyšehradské skály využity počtvrté. Poprvé se tak podle něj stalo v roce 1975, poté o sedm let později a následně v roce 2008.

V budoucnu by podle něj měl nutnost obdobných oprav omezit plánovaný nový most mezi Dvorci a Zlíchovem, který zajistí nové tramvajové spojení.


Autor: ČTK

Začíná rekonstrukce části Prosecké

Včera ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Po zimní pauze se do ulic vrátily sdílené elektroskútry BeRider

11. března 2023 ve 12:18

Platforma BeRider od Škoda Auto DigiLab po zimní pauze zahajuje novou sezónu. Od pondělí 6. března je v pražském provozu bezmála 200 strojů a další budou přibývat. Novinkou pro začátek sezóny je možnost delší rezervace skútru.

Další články
Nahoru