dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražská politika

Metrostav rozšířil žalobu proti Praze o 500 milionů. Kvůli Blance

Stavební společnost Metrostav rozšířila žalobu proti Praze kvůli tunelu Blanka o více než 500 milionů korun. Žalovaná částka za nezaplacené faktury tak činí 2,7 miliardy korun. Jde o faktury, které jsou po lhůtě splatnosti. Na dotaz ČTK to dnes řekl mluvčí Metrostav František Polák. Další stání u rozhodčího soudu bude 10. března.

Původní žalovaná částka ve výši přes 2,1 miliardy korun byla za práce, které Metrostav odvedl do října. „Navýšení se týká faktur po lhůtě splatnosti za práce provedené v listopadu a na začátku prosince,“ řekl Polák. Náměstek primátora Jiří Nouza na dnešním zasedání zastupitelstva uvedl, že dostavění Blanky bude stát další více než miliardu korun.

Spor se dostal k rozhodčímu soudu poté, co Metrostav 7. prosince loňského roku stavbu tunelu přerušil. Důvodem jsou především neproplacené faktury, ale i to, že Praha jako investor neschválila další postup prací. Podle informací z tohoto týdne podzimní zastavení stavby vyšetřuje protikorupční policie.

Protikorupční policie si posvítí na tunel Blanka. Vyšetřuje podzimní zastavení prací

Blanka, která vyjde Prahu zhruba na 36 miliard korun, měla původně sloužit řidičům už v roce 2011. Termín se později odsunul na jaro 2014, nyní primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) mluví o konci léta. „Termín se jednoduše stanovit nedá, nemůžeme říci datum,“ řekl primátor na dnešním zasedání zastupitelstva.

Roční provoz nového úseku metra a tunelu Blanka bude stát Prahu přes 700 milionů korun!


Další články
Nahoru