dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražská doprava

Metrostav dokončí stavební část tunelu Blanka do 30. září

Metrostav dokončí stavební část tunelu Blanka do 30. září. ČTK to dnes řekl mluvčí Metrostavu František Polák. Přesný termín otevření chce náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09) znát do tří týdnů. Je přesvědčen, že se tunel do konce září podaří zprovoznit celý, tedy včetně instalace a zprovoznění technologií, řekl novinářům na dnešní prohlídce stavby.

V tunelu dělníkům zbývá dokončit pouze drobné stavební práce, například spárování, nebo nalepit chybějící dlaždičky. Hlavní stavební práce se v současné době odehrávají především na Trojském mostě, bez kterého není zprovoznění tunelového komplexu možné. Dokončit je potřeba mimo jiné jeho odvodnění nebo osvětlení.

Podle Poláka se na stavbě v těchto dnech pohybují desítky až stovky dělníků. Svou práci by měli dokončit do 30. září, na kdy je naplánováno předání stavby městu. Do té doby Metrostav plánuje upravit i stavbou dotčený park na Letné nebo další parky, které v souvislosti s výstavbou Blanky vzniknou.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru