dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražský sport

Metrostav cyklo hendy maraton 2016 odstartuje na Hradčanském náměstí

Sportovně-integrační projekt Metrostav cyklo handy maratonu 2016 bude zahájen v úterý 2. srpna ve 12:30 na Hradčanském náměstí. Celou událost pořádá nezisková organizace Cesta za snem – www.cestazasnem.cz, kterou podporuje Praha 1. Na slavnostním zahájení Metrostav handy cyklo maratonu promluví a také odstartuje jeden z týmů starosta první městské části Oldřich Lomecký.

Do čtvrtého ročníku Metrostav handy cyklo maratonu se letos zapojí všech čtrnáct krajů České republiky. Maraton je postaven na jednoduchém konceptu. Dejte dohromady čtyř nebo osmičlenný cyklistický tým, jehož součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení.

Postavte se na start a zdolejte štafetově trasu dlouhou 2222 kilometrů, a to v časovém limitu 111 hodin. Každý tým navíc jede minimálně pro jednoho člověka krátce po úrazu či nemoci, který se s handicapem teprve učí žít.

Smyslem je ukázat, že nehandicapovaní a handicapovaní mohou společně tvořit jeden fungující tým, který má šanci obstát i v podmínkách extrémního závodu. Cílem ale není dosáhnout co nejlepšího výsledného času, nýbrž reprezentovat co možná nejlépe myšlenky vzájemné spolupráce, integrace, solidarity a přátelství.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru