Dnes Pátek - oblacno -4°C
Zítra Sobota - snih -7°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Metropole zveřejnila plán letošních zakázek s hodnotou přes 20 milionů korun
Požár Průmyslového paláce, 16. října 2008. Foto: Leoš Kučera / HZS Praha

Metropole zveřejnila plán letošních zakázek s hodnotou přes 20 milionů korun

Hlavní město zveřejnilo seznam letos plánovaných zakázek, u kterých jejich hodnota přesahuje 20 milionů korun. Cílem je zvýšit transparentnost veřejných zakázek. Na seznamu je celkem 89 projektů za 11,2 miliardy korun, mezi nimiž je například dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti.

„Jsem rád, že se nám podařilo dát dohromady plán významných veřejných zakázek ze všech odborů magistrátu. Vzhledem k tomu, že jde často o zakázky náročné na realizaci, chceme na ně upozornit potenciální dodavatele dostatečně dopředu, aby se na ně mohli připravit,“ uvedl pražský radní Adam Zábranský (Piráti).

„Plán je užitečný i pro nás radní, protože si pak lépe můžeme hlídat, že u těch nejvýznamnějších zakázek nedochází ke zpoždění, což se následně negativně projevuje v čerpání rozpočtu,“ dodal. Podle něj by měl být plán každé tři měsíce aktualizován.

Na zmíněnou dostavbu Průmyslového paláce plánuje Praha vyčlenit dvě miliardy korun, operační středisko na Malovance, kde bude sídlit například dopravní dispečink, spolkne jednu miliardu. Na poldry v Karlíně bude letos vydáno 450 milionů korun.

Podle plánu je vyčleněno 727 milionů do metropolitní datové sítě. Třetí největší objem zakázek, zhruba 370 milionů korun, bude směřovat do zajištění odpadového hospodářství v provozu sběrných dvorů v městských částech nebo odvozu gastroodpadu ze školních jídelen.

Všechny částky jsou předběžné, přesné ceny vzejdou až z výběrových řízení. Praha má na letošek schválen rozpočet s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru