Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Metropole zveřejnila plán letošních zakázek s hodnotou přes 20 milionů korun
Požár Průmyslového paláce, 16. října 2008. Foto: Leoš Kučera / HZS Praha

Metropole zveřejnila plán letošních zakázek s hodnotou přes 20 milionů korun

Hlavní město zveřejnilo seznam letos plánovaných zakázek, u kterých jejich hodnota přesahuje 20 milionů korun. Cílem je zvýšit transparentnost veřejných zakázek. Na seznamu je celkem 89 projektů za 11,2 miliardy korun, mezi nimiž je například dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti.

„Jsem rád, že se nám podařilo dát dohromady plán významných veřejných zakázek ze všech odborů magistrátu. Vzhledem k tomu, že jde často o zakázky náročné na realizaci, chceme na ně upozornit potenciální dodavatele dostatečně dopředu, aby se na ně mohli připravit,“ uvedl pražský radní Adam Zábranský (Piráti).

„Plán je užitečný i pro nás radní, protože si pak lépe můžeme hlídat, že u těch nejvýznamnějších zakázek nedochází ke zpoždění, což se následně negativně projevuje v čerpání rozpočtu,“ dodal. Podle něj by měl být plán každé tři měsíce aktualizován.

Na zmíněnou dostavbu Průmyslového paláce plánuje Praha vyčlenit dvě miliardy korun, operační středisko na Malovance, kde bude sídlit například dopravní dispečink, spolkne jednu miliardu. Na poldry v Karlíně bude letos vydáno 450 milionů korun.

Podle plánu je vyčleněno 727 milionů do metropolitní datové sítě. Třetí největší objem zakázek, zhruba 370 milionů korun, bude směřovat do zajištění odpadového hospodářství v provozu sběrných dvorů v městských částech nebo odvozu gastroodpadu ze školních jídelen.

Všechny částky jsou předběžné, přesné ceny vzejdou až z výběrových řízení. Praha má na letošek schválen rozpočet s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru