dnes
Úterý - jasno
21°C
zítra
Středa - prehanky-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
23°C
Metropole získala zpět pozemky pod Parukářkou, koupila je v dražbě. Praha 3 tam chce park
Pozemky jsou nově přístupné veřejnosti, možná tu vznikne nový park. Foto: P3

Metropole získala zpět pozemky pod Parukářkou, koupila je v dražbě. Praha 3 tam chce park

Hlavní město získalo zpět do majetku zhruba dvouhektarovou oblast pod Parukářkou. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) za ni magistrát zaplatil téměř 32 milionů korun. Dosud oplocené pozemky radnice Prahy 3 otevřela veřejnosti a v budoucnu by tam měl vzniknout park.

Metropole v exekuční dražbě odkoupila ještě před letními prázdninami bezmála dva hektary pozemků mezi Parukářkou a Pitterovou ulicí. Pozemky před tím vlastnil developer. Vyřešil se tím téměř dvě dekády dlouhý příběh, kdy nebylo jasné, co se s pozemky bude dít.

Vedení radnice Prahy 3 v roce 2001 posvětilo změnu územního plánu z rekreačních pozemků na stavební parcely. Následně pronajalo pozemky na 70 let developerovi, který přislíbil, že na pozemcích vybuduje sportovní a rekreační areál, k čemuž však nikdy nedošlo.

V roce 2006 radnice dokonce schválila směnu pozemků za jiné − výrazně menší a mnohem méně lukrativní. V následujících třinácti letech se majetkové poměry pozemků opakovaně měnily. Vlastníkovi se podařilo část pozemků zastavět či rozprodat. 

Radnice Prahy 3 by chtěla pozemky, na kterých je nyní louka, využít pro nový park a zelené plochy určené pro rekreační využití. Park by zvažuje pojmenovat po zakladateli žižkovského Milíčovského doku Přemyslu Pitterovi. Ten založil například Milíčův dům, který stojí nedaleko, kde pečoval o děti ze sociálně slabých rodin ze Žižkova.


Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

Dnes v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

Včera v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

31. května 2020 ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Další články
Nahoru