Dnes Pátek - oblacno 10°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Metropole získala zpět pozemky pod Parukářkou, koupila je v dražbě. Praha 3 tam chce park
Pozemky jsou nově přístupné veřejnosti, možná tu vznikne nový park. Foto: P3

Metropole získala zpět pozemky pod Parukářkou, koupila je v dražbě. Praha 3 tam chce park

Hlavní město získalo zpět do majetku zhruba dvouhektarovou oblast pod Parukářkou. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) za ni magistrát zaplatil téměř 32 milionů korun. Dosud oplocené pozemky radnice Prahy 3 otevřela veřejnosti a v budoucnu by tam měl vzniknout park.

Metropole v exekuční dražbě odkoupila ještě před letními prázdninami bezmála dva hektary pozemků mezi Parukářkou a Pitterovou ulicí. Pozemky před tím vlastnil developer. Vyřešil se tím téměř dvě dekády dlouhý příběh, kdy nebylo jasné, co se s pozemky bude dít.

Vedení radnice Prahy 3 v roce 2001 posvětilo změnu územního plánu z rekreačních pozemků na stavební parcely. Následně pronajalo pozemky na 70 let developerovi, který přislíbil, že na pozemcích vybuduje sportovní a rekreační areál, k čemuž však nikdy nedošlo.

V roce 2006 radnice dokonce schválila směnu pozemků za jiné − výrazně menší a mnohem méně lukrativní. V následujících třinácti letech se majetkové poměry pozemků opakovaně měnily. Vlastníkovi se podařilo část pozemků zastavět či rozprodat. 

Radnice Prahy 3 by chtěla pozemky, na kterých je nyní louka, využít pro nový park a zelené plochy určené pro rekreační využití. Park by zvažuje pojmenovat po zakladateli žižkovského Milíčovského doku Přemyslu Pitterovi. Ten založil například Milíčův dům, který stojí nedaleko, kde pečoval o děti ze sociálně slabých rodin ze Žižkova.


Další články
Nahoru