dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C

Metropole zažije demonstrace proti islamizaci i ultrapravici

Praha dnes zažije demonstrace, jejichž účastníci budou protestovat proti islamizaci, migraci či Evropské unii. V plánu jsou i demonstrace a pochody těch, kteří naopak nesouhlasí s rasismem a xenofobií. Pražská policie považuje akce za rizikové, bude v pohotovosti.

Zřejmě nejmasovější akcí bude demonstrace pořádaná od 15 hodin na Hradčanském náměstí Blokem proti islámu a hnutím Úsvit, uvedla ČTK.
Na Václavském náměstí bude proti radikálnímu islámu a migraci protestovat hnutí Svoboda a přímá demokracie. Krajně pravicová Národní demokracie svolala pochod z Vítězného náměstí.

Opačný pohled na migraci

Dnes budou v Praze demonstrovat také antifašisté. Setkají se v 13:30 na Malostranském náměstí na demonstraci nazvané „Solidarita bez hranic: Proti Pevnosti Evropa“.

Demonstrace je součástí celoevropského akčního dne, který podporují skupiny z deseti evropských zemí. Ve stejný čas se další antifašistické skupiny setkají k demonstraci na Pohořelci.

Antifašisté z Iniciativy Ne Rasismu, která je svolavatelem demonstrace, považují za zásadní nepřenechat xenofobním hnutím veřejný prostor. „Před pár dny došlo v Praze k rasově motivovanému útoku, tyto útoky jsou důsledkem atmosféry, kterou xenofobní hnutí ve společnosti vytvářejí," prohlásil tiskový mluvčí Iniciativy Ne Rasismu.


Další krátké zprávy
Nahoru