dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Metropole vytvoří koncepci, jak se bránit proti blackoutu
Ilustrační foto: Daniel Baránek / Wikimedia Commons

Metropole vytvoří koncepci, jak se bránit proti blackoutu

Praha by mohla mít do konce letošního roku vypracovánu koncepci konkrétních kroků prevence proti výpadku elektřiny, takzvanému blackoutu. Cvičení blackout uskutečnila Praha loni v únoru, město během cvičení odhalilo několik nedostatků.

„Do konce roku bych rád měl hotovu koncepci konkrétních kroků, ve které bude napsáno, že je potřeba udělat to a to," uvedl radní pro bezpečnost Libor Hadrava (ANO). Navazovat chce na výsledky cvičení z loňského února, které uspořádalo tehdejší vedení města. Jaké konkrétní kroky a kolik jich bude, nechtěl nyní předjímat.

V souvislosti s přípravou by měla vzniknout skupina odborníků, kteří budou jednotlivé kroky plánovat. V ní by chtěl Hadrava mít také některé členy skupiny, která připravovala a vyhodnocovala loňské cvičení.

Zda Praha uspořádá nějaká další případná cvičení, není jasné. „To se teprve uvidí podle potřeby," řekl Hadrava. V současné době město rovněž jedná o dalších opatřeních například s ministerstvem vnitra.

Praha loni cvičení k blackoutu uspořádala po několikaměsíčních přípravách. Nedostatky, které zjistila, se týkaly například dodávky vody nebo tepla. Z výsledků rovněž vyplynulo, že by Praha potřebovala záložní zdroj elektrické energie. „Alfa omega všeho je dodávka elektrické energie," potvrdil Hadrava.


Další články
Nahoru