dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Metropole vypíše tendr na dodávku energií pro veřejné osvětlení
Ilustrační foto: archiv

Metropole vypíše tendr na dodávku energií pro veřejné osvětlení

Praha vypíše tendr na dodávky elektřiny a plynu pro lampy veřejného osvětlení na roky 2017 a 2018. Celkem za ně chce zaplatit maximálně 164 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z materiálu, který dnes projednali pražští radní.

„Předmětem veřejné zakázky je dodávka elektrické energie a zemního plynu, včetně zajištění její dopravy, tj. přenosu, distribuce a souvisejících služeb," píše se v dokumentu.

Zakázka bude rozdělena na dvě části, na dodávku elektřiny a plynu. Za elektrickou energii město zaplatí maximálně 158 milionů bez DPH, za plyn šest milionů bez DPH. Přesná cena vzejde až z výsledku výběrového řízení. Dodavatel začne energie dodávat od 1. ledna 2017 a smlouva skončí k 31. prosinci 2018.

Přesné datum, kdy Praha tendr vypíše, zatím není jasné. V dokumentu je uvedeno, že by to mělo být na přelomu letošního května a června.

Dodávky energií pro veřejné osvětlení jsou nyní zajištěny do konce roku 2016. Za dodávku elektřiny město zaplatí Pražské energetice za roky 2015 a 2016 asi 103 milionů korun, za plyn firmě Euro Gas Holding 5,4 milionu, obě částky jsou bez DPH.


Další články
Nahoru