dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Zpravodajství

Metropole sloučí odborné školy z Prahy 4 a z Prahy 9

Praha sloučí k 1. červenci Vyšší odbornou školu a Střední školu slaboproudé elektrotechniky v Novovysočanské v Praze 9 s VOŠ informačních služeb v Pacovské na Praze 4. Nástupnickou organizací bude škola z Prahy 9. Důvodem sloučení jsou ekonomické úspory. Návrh bude schvalovat 26. ledna pražské zastupitelstvo.

„Po sloučení obou škol, kdy se nástupnickou organizací stane novovysočanská škola, bude výuka pokračovat i v objektu Vyšší odborné školy informačních služeb. Vzdělávací nabídka bude taktéž zachována v plném rozsahu a současní studenti ani zaměstnanci škol tak změnu nijak zásadně nepocítí,“ uvedla radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

„Zároveň ale dojde k maximálnímu využití potenciálu nástupnické školy a tím i k efektivnímu využití materiálního a personálního zázemí. Větší organizace může lépe koordinovat vzdělávání, využít kvalifikaci pedagogů a zajistit aprobovanost výuky v celém spektru vyučovaných předmětů,“ dodala. Sloučení má i ekonomický přínos, jelikož dojde k úspoře nákladů na vedení příspěvkové organizace.

Jedná se již o čtvrté slučování za účelem zefektivnění pražského středního a vyššího odborného školství v poslední době. V roce 2015 bylo odsouhlaseno sloučení obchodních akademií ve Svatoslavově a Kubelíkově ulici. V minulém roce pak bylo sloučeno Střední odborné učiliště služeb na Praze 9 se Střední školou – Centrem odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9. Zastupitelstvo také schválilo sloučení Odborného učiliště a Praktické školy v Chabařovické ulici s Odborným učilištěm Vyšehrad v Praze 2.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru