dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Zpravodajství

Metropole sloučí odborné školy z Prahy 4 a z Prahy 9

Praha sloučí k 1. červenci Vyšší odbornou školu a Střední školu slaboproudé elektrotechniky v Novovysočanské v Praze 9 s VOŠ informačních služeb v Pacovské na Praze 4. Nástupnickou organizací bude škola z Prahy 9. Důvodem sloučení jsou ekonomické úspory. Návrh bude schvalovat 26. ledna pražské zastupitelstvo.

„Po sloučení obou škol, kdy se nástupnickou organizací stane novovysočanská škola, bude výuka pokračovat i v objektu Vyšší odborné školy informačních služeb. Vzdělávací nabídka bude taktéž zachována v plném rozsahu a současní studenti ani zaměstnanci škol tak změnu nijak zásadně nepocítí,“ uvedla radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

„Zároveň ale dojde k maximálnímu využití potenciálu nástupnické školy a tím i k efektivnímu využití materiálního a personálního zázemí. Větší organizace může lépe koordinovat vzdělávání, využít kvalifikaci pedagogů a zajistit aprobovanost výuky v celém spektru vyučovaných předmětů,“ dodala. Sloučení má i ekonomický přínos, jelikož dojde k úspoře nákladů na vedení příspěvkové organizace.

Jedná se již o čtvrté slučování za účelem zefektivnění pražského středního a vyššího odborného školství v poslední době. V roce 2015 bylo odsouhlaseno sloučení obchodních akademií ve Svatoslavově a Kubelíkově ulici. V minulém roce pak bylo sloučeno Střední odborné učiliště služeb na Praze 9 se Střední školou – Centrem odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9. Zastupitelstvo také schválilo sloučení Odborného učiliště a Praktické školy v Chabařovické ulici s Odborným učilištěm Vyšehrad v Praze 2.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Další články
Nahoru