dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Metropole si nechá kosit chráněné louky, letos zaplatí 300 tisíc korun
Slavičí údolí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Metropole si nechá kosit chráněné louky, letos zaplatí 300 tisíc korun

Za strojní kosení a mýcení luk ve čtyřech zvláště chráněných lokalitách zaplatí letos pražský magistrát 300 000 korun. Vyplývá to ze smlouvy, kterou úřad zveřejnil na webu. Zakázka se týká přírodních parků Slavičí údolí, Vidoule, Radotínské skály a Prokopské údolí.

Magistrát objednal kosení 22 hektarů luk a klučení 1,8 hektaru zarostlých ploch. Většinou jde o těžko dostupná místa, která leží ve svazích. Zemědělec, který zakázku získal, bude do poloviny října zajišťovat nejen kosení, ale i odvoz trávy a větví a jejich ekologickou likvidaci.

Podobnou službu každoročně zajišťují v pražských přírodních lokalitách i stáda ovcí a koz. S hospodářskými zvířaty se lidé v létě potkají na desítkách míst, například v Šáreckém a Prokopském údolí nebo v Trojské kotlině. Pastva má v metropoli dlouholetou tradici. Těžko dostupné louky podle historických dokumentů spásala domácí zvířata už v 19. století.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru