dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Metropole půjčí Praze 12 na novou radnici čtvrt miliardy korun
Ilustrační foto: archiv

Metropole půjčí Praze 12 na novou radnici čtvrt miliardy korun

Hlavní město půjčí Praze 12 na novou radnici příští rok čtvrt miliardy korun. Bezúročnou půjčku schválili pražští radní. Jejich rozhodnutí ještě posoudí zastupitelé. Dalších 220 milionů přidá městská část z vlastních zdrojů.

Nyní sídlí úřad v sedmi různých budovách. Některé z budov byly stavěny jako stavby dočasné a jsou za hranicí technické životnosti a v havarijním stavu. Jejich provoz je ekonomicky neefektivní a prostory nesplňují požadavky na výkon agend veřejné správy.

„Občané městské části Praha 12 by si zasloužili mít svoji radnici na jednom místě. Navíc Praha své peníze od městské části zase dostane zpět. Hospodaření městské části je dlouhodobě stabilní. Financování je dlouhodobě realizováno čerpáním vlastních fondů, městská část k němu nepoužívá cizí zdroje a úvěry,“ sdělila náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.  

Koncem letošního roku uzavře městská část smlouvu s vítězným uchazečem na realizaci akce, v roce 2017 bude zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí a bude zažádáno jeho vydání. V roce 2018 bude zpracována dokumentace ke stavebnímu povolení a projektová dokumentace pro provádění stavby.

V roce 2019 by měla začít výstavba nové budovy úřadu s předpokládaným dokončením v roce 2020 a uvedením do provozu v roce 2021. Splácení půjčky by začalo v roce 2023, s poslední splátkou se počítá v roce 2036.


Další články
Nahoru