Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Metropole podpoří Pražské jaro, na pořádání hudební soutěže dá skoro milion korun
Vystoupení v Dvořákově síni Rudolfina. Foto: archiv Pražské jaro

Metropole podpoří Pražské jaro, na pořádání hudební soutěže dá skoro milion korun

Praha podpoří mezinárodní hudební festival Pražské jaro. Na hudební soutěž hlavní město přispěje částkou 950 000 korun. Podporu této významné hudební akce v pondělí schválili pražští radní. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. 

V pořadí 75. ročník mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2024 začne za necelé dva měsíce.  Zahajovací koncert Pražského jara se uskuteční v neděli 12. května v Obecním domě, závěrečný pak 3. června na témže místě.  

Celkové náklady projektu činí 7,5 milionu korun. Dotace od hlavního města bude použita na úhradu nezbytných nákladů spjatých s realizací projektu. Zejména zajištění mezinárodní poroty dle standardů Světové federace hudebních soutěží. V porotě bude celkově čtrnáct členů, z toho deset zahraničních, renomovaní umělci či univerzitní pedagogové. Z dotace se budu financovat honoráře členů poroty, doprava nebo ubytování. 

Část dotace pokryje i pronájem prostor nutných pro realizaci tříkolové, více než týden trvající soutěže, při níž se do Prahy sjede více než stovka nejlepších mladých hudebníků z celého světa. 

Z finanční podpory od Prahy se budou hradit také náklady spjaté se zajištěním předních českých orchestrů PKF – Prague Philharmonia a Plzeňská filharmonie, které doprovázejí soutěžící ve finálových kolech, náklady na klavírních doprovazeče v prvních dvou kolech a také náklady na technické zajištění soutěže. 

Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro je jednou z nejvýznamnějších světových soutěží pro mladé hudebníky. Je zakládajícím členem Světové federace hudebních soutěží a jedinou soutěží v Praze i České republice, která splňuje přísné regule této federace. 

Soutěž je podle magistrátu důležitým krokem ve vyhledávání hudebních osobností, pro něž je laureátský titul mezníkem v jejich profesním rozvoji.


Autor: red

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru