dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Metropole odkoupí akcie Pražské plynárenské. Neviděli jsme dokumenty, čílí se opozice
Ilustrační foto: sxc.hu

Metropole odkoupí akcie Pražské plynárenské. Neviděli jsme dokumenty, čílí se opozice

Uplatnění předkupního práva na odkoupení akcií v Pražské plynárenské Holding schválilo pražské zastupitelstvo. Praha koupí od firmy E.ON její 49procentní podíl akcií. P Opoziční zastupitelé si stěžovali, že vedení města jim upřelo vidět potřebné dokumenty.

Zastupitelé schválili uplatnění předkupního práva na odkoupení 742 580 kusů akcií na jméno v listinné podobě emitovaných akciovou společností Pražská plynárenská Holding (PPH) za celkovou cenu 2 145 200 000 korun od společnosti E.ON Czech Holding AG.

Podle vedení města cena odpovídá ceně ze znaleckých posudků American Appraisal, s.r.o., a NSD Morison znalecký ústav, s. r. o. Podle zastupitele Pavla Richtera (TOP 09) by „byla škoda nevyužít předkupního práva“.

Opozice si ale stěžovala, že nedostala odborné materiály ani k nahlédnutí, a vyjadřovala pochybnosti, jak se na celou záležitosti dívá E.ON. „Jako zodpovědný zastupitel nemohu zvednout ruku, pro to, co jsem neviděla,“ řekla zastupitelka Aleksandra Udženija (ODS).

„Rada si ten komfort seznámit se s posudky vytvořila, ale zastupitelům šanci nedala,“ řekl Vladimír Schmalz (ODS). „Je to jako bychom hlasovali o privatizaci bytového fondu a neměli posudky bytových jednotek,“ dodal.

„Je víc otázek než odpovědí. Nejasností je příliš, proto nebudu pro materiál hlasovat,“ řekl zastupitel Lubomír Ledl (za KSČM). „Posudků máme celou řadu, ale ne výstupy z posudků,“ řekl náměstek Jiří Vávra (TOP 09), který transakci hájil.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru