Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Metropole modernizuje systém krizového řízení
Sídlo magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Metropole modernizuje systém krizového řízení

Pražští radní v pondělí schválili navýšení rozpočtu na rozvoj informačního systému krizového řízení. Je rozložen na dobu čtyř let, v letošním roce je na něj připravena částka přesahující 3,47 milionu korun. Systém počítá s digitálním pandemickým plánem či krizovou komunikací při chemickém ohrožení.

Krizové řízení hlavního města se bude dále rozvíjet a vylepšovat. Na nejrůznější technologická vylepšení a rozvoj systému SYPOS dá hlavního město v tomto roce ze svého rozpočtu částku 3 476 200 korun.  

„Investice do bezpečnosti hlavního města, což se týká i dnes schválené částky pro informační systém krizového řízení SYPOS, odráží význam, který této oblasti přikládáme. Je to v zájmu všech Pražanů a rozvíjíme tím zároveň záměr, který schválilo už předchozí vedení radnice,“ řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).  

Záměr veřejné zakázky na rozvoj systému byl schválen radou 29. srpna 2022. Hlavními důvody pro veřejnou zakázku je implementace nových funkcí a modulů informačního systému SYPOS a rozvoj stávajících.  

Informační systém SYPOS má několik tematických oblastí. Podle dokumentu schváleného radou se bude rozvíjet tak, aby dokázal reagovat na chemické ohrožení, traumatologické plánování a další systémové požadavky na území hlavního města. Počítá také s digitálním pandemickým plánem a digitalizací havarijní a krizovou komunikací.


Autor: Cen

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru