Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Metropole hledá ředitele Sociálního nadačního fondu

Hlavní město společně se správní radou fondu vyhlásilo výběrové řízení na pozici výkonné ředitelky či ředitele Sociálního nadačního fondu hl. m. Prahy. Uchazeči mohou posílat své životopisy a motivační dopisy až do 20. ledna 2022.

Výběrové řízení je čtyřkolové. Hlavní náplní činnosti bude především organizačně zajišťovat chod nadačního fondu, zajišťovat finanční prostředky, ale například také navrhovat nastavení vnitřních procesů nebo vést komunikaci organizace.

Po vzoru jiných krajů a obcí vznikl Sociální nadační fond hl. m. Prahy na základě usnesení Zastupitelstva hl. m. Prahy letos v květnu a jeho hlavním cílem je stát se významným nástrojem sociální a bytové politiky. Úkolem nadačního fondu je poskytovat finanční a věcnou pomoc obyvatelům hlavního města, kteří se z různých důvodů ocitli v tíživé sociální situaci a nemohou využít jiné zdroje, ať už státní nebo obecní pomoci. Fond bude ve čtyřech programech nabízet podporu pěstounské péče, nezávislého života lidí s postižením, podporu domácnostem v bytové nouzi a v jiné tíživé situaci.

Z tohoto fondu tak bude možné poskytnout příspěvek pěstounům na terapeutické služby, příspěvek na zajištění úprav domácího prostředí k prevenci institucionalizace, peníze člověku v bytové nouzi na úhradu prvního nájmu nebo příspěvek rodičům na zajištění školních a volnočasových potřeb jejich dětí.

Mezi požadavky na uchazeče patří vysokoškolské, případně vyšší odborné vzdělání, kdy humanitní, ekonomické nebo právní zaměření je výhodou. Podmínkou je mimo jiné mít i zkušenosti s fundraisingem nebo z vedení jiných nadačních fondů, případně v některé z oblastí, na které se nadační fond zaměřuje, a také je potřeba mít manažerské schopnosti.

Praha nabízí pracovní poměr na plný úvazek na dobu určitou do 31. prosince 2022 s perspektivou prodloužení, odpovídající finanční ohodnocení, kancelář v centru Prahy nebo například dovolenou 5 týdnů a možnost čerpat home office.
Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru