Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Metropole hledá nájemce atraktivních nebytových prostor v historickém centru
Historické centrum Prahy. Foto: archiv

Metropole hledá nájemce atraktivních nebytových prostor v historickém centru

Hlavní město aktuálně hledá nájemce několika atraktivních nebytových prostor v historickém centru metropole včetně restaurace v ulici Karoliny Světlé a obchodních či kancelářských prostor v ulici Michalská. Zájemci o celkem deset nebytových prostor na Starém a Novém Městě mají na podávání nabídek více než měsíc.

Podrobnosti je možné nalézt na realitním portálu hl. m. Prahy. Prostory budou poprvé nabízeny i přes realitní server Sreality.cz.  

„Od covidu se městu občas stává, že se o lukrativní pronájmy nikdo nehlásí a nebytové prostory tak zůstávají delší dobu neobsazené. Abychom zvýšili informovanost o výběrových řízeních na nájemníky, rozhodli jsme je se proto poprvé po dlouhé době umístit nejen na realitní portál Prahy a úřední desku, ale i na server Sreality, na který jsou podnikatelé zvyklí. Věřím, že o pronájmy bude ze strany podnikatelů zájem a v otevřených výběrových řízeních vybereme dobré partnery pro město,“ uvedl pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).  

U restaurace v ulici Karoliny Světlé a obchodu a kancelářských prostor v Michalské ulici je stanovena minimální požadovaná výše nájmu. U nebytových prostor přístupných z ulice je zakázáno provozovat herny, směnárny, cannabis shopy, nehtová studia a další předem stanovené nepodporované činnosti. Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je ve všech případech složení jistoty. Výběrová řízení jsou jednokolová. 

Další nebytové prostory Praha nabízí v ulicích Železná, Na Florenci a Rytířská, poslední jmenované byly zkolaudovány jako provozovny rychlého občerstvení. Zájemcům je v rámci listopadu k dispozici několik termínů prohlídek nabízených prostor.  

Podrobnější informace včetně úplných podmínek účasti ve výběrovém řízení zájemci nalezou na stránkách realitního portálu hl. m. Prahy u jednotlivých nabízených prostor: 

Zdroj: MHMP


Autor: Cen

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

23. května 2024 v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Další články
Nahoru