Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
KoncertyVíkendové tipy

Metronome Prague Warm up 2021. Výstaviště Praha rozezní mezinárodní hudebním program

10. 9. 2021 - 12. 9. 2021
Výstaviště Holešovice, Praha 7
Za necelý týden se uskuteční hudební přehlídka Metronome Prague Warm Up 2021. Pražské Výstaviště v Holešovicích bude od 10. do 12. září hostit významné zahraniční i české hudební interprety, jakými jsou britská skupina Morcheeba, německý producent a DJ HOSH či britská DJka BEC. 

Festivalový program, odehrávající se na dvou scénách, završí pocta legendě hudebního nebe Ivanu Královi. Třídenní festival nabídne více než 30 hodin živé hudby v podání více než třiceti interpretů.

Návštěvníky festivalu čeká hlavní scéna se speciálním půlkruhovým zastřešením, která bude umístěna v prostranství Křižíkovy fontány. Přístup na ní všem umožní vstupenky, ty jsou stále k dostání v síti GoOut. Druhá scéna Open stage bude volně přístupná, návštěvníci ji naleznou v parku za Křižíkovými pavilony.

Další zastřešenou scénou je Pulse, v níž proběhnou afterparty. Areál festivalu již tradičně nabídne i bohatou gastronomickou nabídku, točit se bude plzeňské pivo a k prodeji budou různé gastronomické speciality.

Zlatým hřebem programu je britská kapela Morcheeba, která se do Prahy vrací po dvou letech.

Další festivalovou hvězdou je HOSH, německý producent a DJ, který je vnímán jako pomyslný pilíř undergroundové světové taneční hudby. Stál u zrodu ikonického labelu Diynamic Music, který výrazně ovlivnil mezinárodní scénu.

Z Německa přijíždí i další interpretka, DJka BEC, původně z Velké Británie. BEC je neúprosný technický talent, který se ve velmi krátkém čase dostal na vrchol.

Forever Král / Pocta Ivanu Královi – to je název nedělního programu v rámci Metronome Prague Warm Up, který je připraven ve spolupráci s hudebním magazínem Headliner a Cindy Hudson Kral, manželkou Ivana Krála. Ta představí řadu výjimečných hudebních osobností,  přičemž každý ze zpěváků a zpěvaček představí jeden song, který buď Ivan Král napsal nebo pomáhal produkovat. V rámci večera vystoupí celá řada hvězd tuzemské hudební scény – Jiří Suchý, Albert Černý z Lake Malawi, nebo Ivan Hlas, Petr Fiala z Mňágy a Žďorb, Debbi, Tonya Graves, Janek Ledecký, Lenny, Aneta Langerová, Lenka Dusilová, Meky Žbirka, Debbi, Saša Langošová, Phil Shoenfelt, Honza Křížek, Cirkus Ponorka, Albert Černý a další.

Touto symbolickou poctou interpreti zavzpomínají na nedávno zesnulou hudební legendu, s níž se díky pandemii nebylo možné přijít veřejně rozloučit.


Autor: TZ, red

Praha 5 zve na Adventní koncert filmové hudby

Dnes v 11:21

Adventní koncert filmové hudby se koná 11. prosince od 16 hodin v Obřadní síni radnice Prahy 5.

Vánoce na Desítce: Neděle ve znamení vážné hudby a vánoční městečko

Dnes v 08:05

Hlavní program Vánoc na Desítce proběhne na náměstí Svatopluka Čecha. Od 18. do 23. prosince tady bude stát vánoční městečko s ukázkou řemesel a dílničkami pro děti i zpěvem v podání dětských sborů. Největší hudební tahák letošních desítkových Vánoc se ale chystá už tuto neděli: v kostele svatého...

José Cura oslaví s Pražskými symfoniky životní jubileum

Dnes v 07:30

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil koncerty s José Curou k příležitosti jeho 60. narozenin. Světoznámý operní pěvec se představí nejen jako znamenitý tenorista ve scénách z oper Giuseppe Verdiho, ale také jako dirigent a skladatel.

Adventní koncert v kapli sv. Václava

Dnes v 07:14

Adventní koncert se koná v úterý 13. prosince od 18:30 hodin v kapli sv. Václava v Suchdole.

Adventní koncert Viléma Veverky

Včera v 08:24

V pátek 9. prosince uslyšíte adventní koncert Viléma Veverky. Začíná ve 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce páně v Praze 3.

Adventní koncert Tichého světa

7. prosince 2022 v 10:48

Adventní koncert Tichého světa se koná 13. prosince od 18 hodin v Bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě.

Akademie operního zpěvu divadla San Carlo v Neapoli vystoupí v Rudolfinu

6. prosince 2022 v 06:11

U příležitosti oslav stého výročí založení Italského kulturního institutu v Praze založeného v roce 1922 se 18. prosince ve Dvořákově síni Rudolfina uskuteční zvláštní pocta divadla San Carlo v Neapoli, které je jedním z největších symbolů italské kultury. 

Varhan Orchestrovič Bauer v kostele sv. Mikuláše

6. prosince 2022 v 06:05

Třicátý ročník tradičního vánočního koncertu českého skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera a jeho Okamžitého Filmového Orchestru se uskuteční 21. prosince od 20:21 hodin v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Během koncertu vystoupí řada významných...

Advent na Šestce. Šabachův park nabídne vánoční náladu, koncerty i trhy

5. prosince 2022 v 11:42

Vánoce v Praze 6 se po dvou letech vrací do Šabachova parku. Od 9. prosince nebude chybět adventní kulturní program s vánočními trhy a náměstí s koňmi ožije světelnou výzdobou i vůní punče. 

Adventní koncert v Kostele sv. Václava na Zderaze

5. prosince 2022 v 09:51

Praha 2 zve milovníky hudby na pokračování cyklu Adventních koncertů v kostelích. Poslední koncert z cyklu Adventních koncertů proběhne ve čtvrtek 15. prosince od 18 hodin v Kostele sv. Václava na Zderaze.

Adventní koncerty na Nuselské radnici pokračují

4. prosince 2022 v 08:49

Ve čtvrtek 8. prosince se koná druhý Adventní koncert Prahy 4 na Nuselské radnici.

Vánoční i jazzové melodie na Vyšehradě

3. prosince 2022 v 10:09

Ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin rozzáří vyšehradské Staré purkrabství multižánrová zpěvačka Lucia Bakaiová v doprovodu pianisty Tomáše Sýkory a kontrabasisty Martina Gerly.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Další články
Nahoru