Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
KoncertyVíkendové tipy

Metronome Prague Warm up 2021. Výstaviště Praha rozezní mezinárodní hudebním program

10. 9. 2021 - 12. 9. 2021
Výstaviště Holešovice, Praha 7
Za necelý týden se uskuteční hudební přehlídka Metronome Prague Warm Up 2021. Pražské Výstaviště v Holešovicích bude od 10. do 12. září hostit významné zahraniční i české hudební interprety, jakými jsou britská skupina Morcheeba, německý producent a DJ HOSH či britská DJka BEC. 

Festivalový program, odehrávající se na dvou scénách, završí pocta legendě hudebního nebe Ivanu Královi. Třídenní festival nabídne více než 30 hodin živé hudby v podání více než třiceti interpretů.

Návštěvníky festivalu čeká hlavní scéna se speciálním půlkruhovým zastřešením, která bude umístěna v prostranství Křižíkovy fontány. Přístup na ní všem umožní vstupenky, ty jsou stále k dostání v síti GoOut. Druhá scéna Open stage bude volně přístupná, návštěvníci ji naleznou v parku za Křižíkovými pavilony.

Další zastřešenou scénou je Pulse, v níž proběhnou afterparty. Areál festivalu již tradičně nabídne i bohatou gastronomickou nabídku, točit se bude plzeňské pivo a k prodeji budou různé gastronomické speciality.

Zlatým hřebem programu je britská kapela Morcheeba, která se do Prahy vrací po dvou letech.

Další festivalovou hvězdou je HOSH, německý producent a DJ, který je vnímán jako pomyslný pilíř undergroundové světové taneční hudby. Stál u zrodu ikonického labelu Diynamic Music, který výrazně ovlivnil mezinárodní scénu.

Z Německa přijíždí i další interpretka, DJka BEC, původně z Velké Británie. BEC je neúprosný technický talent, který se ve velmi krátkém čase dostal na vrchol.

Forever Král / Pocta Ivanu Královi – to je název nedělního programu v rámci Metronome Prague Warm Up, který je připraven ve spolupráci s hudebním magazínem Headliner a Cindy Hudson Kral, manželkou Ivana Krála. Ta představí řadu výjimečných hudebních osobností,  přičemž každý ze zpěváků a zpěvaček představí jeden song, který buď Ivan Král napsal nebo pomáhal produkovat. V rámci večera vystoupí celá řada hvězd tuzemské hudební scény – Jiří Suchý, Albert Černý z Lake Malawi, nebo Ivan Hlas, Petr Fiala z Mňágy a Žďorb, Debbi, Tonya Graves, Janek Ledecký, Lenny, Aneta Langerová, Lenka Dusilová, Meky Žbirka, Debbi, Saša Langošová, Phil Shoenfelt, Honza Křížek, Cirkus Ponorka, Albert Černý a další.

Touto symbolickou poctou interpreti zavzpomínají na nedávno zesnulou hudební legendu, s níž se díky pandemii nebylo možné přijít veřejně rozloučit.


Autor: TZ, red

Sobota bude v zoo patřit gorilám

Včera v 11:00

V sobotu 23. října si Zoo Praha připomene minulost, představí přítomnost a také budoucnost chovu goril nížinných, ukáže proměny jejich pavilonu a expozic. Přijďte se seznámit s celou gorilí skupinou. Připravena budou také speciální komentovaná setkání a předání enrichmentového prvku pražské gorilí...

Den otevřených dveří v Nábytkové bance

Včera v 10:49

Den otevřených dveří Nábytkové banky Praha, která od ledna tohoto roku poskytuje bytové vybavení a domácí potřeby nízkopříjmovým skupinám Pražanů, samoživitelkám, rodinám s dětmi, seniorům, lidem se zdravotním znevýhodněním nebo lidem bez domova při jejich...

Dva koncerty projektu Andělská matiné v Českém muzeu hudby

19. října 2021 v 09:05

Hudební cyklus pro seniory pod záštitou místostarosty Prahy 5 Lukáše Herolda pokračuje koncertem Na osmi strunách. V úterý 19. října v 11 hodin se představí houslista Luboš Dudek a violoncellista Eduard Šístek s interpretací skladeb autorů Mozarta, Martinů, Kodályho a...

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného

19. října 2021 v 08:25

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného na podporu Nadačního fondu Umění doprovázet, se koná v pondělí 29. listopadu od 19 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera.

Koncert pro republiku

19. října 2021 v 07:22

Koncert se koná v kostele Církve československé husitské ve středu 27. října v 19 hodin. Na programu koncertu věnovanému významnému svátku ČR jsou skladby B. Martinů, I. Kurze, J. Myslivečka a A. Dvořáka.

Praha 11 zve na nedělní Filharmoniště

16. října 2021 v 07:57

V Chodovské tvrzi se v neděli 17. října konají hned dvě vystoupení Filharmoniště: Kvarteto Gaudioso.

Praha 1 zve na Kostelní slavnosti: Pocta česko-italské hudbě

15. října 2021 v 16:47

Koncert Pocta česko-italské hudbě se uskuteční v úterý 26. října od 19 hodin v Barokní kapli Italského kulturního institutu ve Vlašské 34.

Koncert v Betlémské kapli na Žižkově

15. října 2021 v 09:13

V sobotu 16. října zahraje Orchestr Ježkovy stopy na poctu Jaroslavu Ježkovi ke 115. výročí jeho narození.

Drakiáda 2021 na Velké Ohradě

14. října 2021 v 18:50

Praha 13 zve v sobotu na pouštění draků. Drakiáda se koná 16. října od 14 hodin v Jitrocelové ulici na louce pod konečnou MHD.

Vršovický koláč na Kubánském náměstí

14. října 2021 v 08:18

Hudební vystoupení, soutěže pro děti v sobotu od 10 hodin na Kubánském náměstí. Vstup je zdarma.

Sobota: Muzeum pražského vodárenství se otevře veřejnosti

13. října 2021 v 06:25

Muzeum pražského vodárenství opět otevírání své brány veřejnosti a na sobotu 16. října připravilo den otevřených dveří. Vstup bude zdarma.

Hudební kavárna bude hostit Čauvykrosny

12. října 2021 v 11:50

V Komunitním centrum Matky Terezy v Praze 11 je ve středu 13. října připravena další hudební kavárna.

Od Rusalky k Libuši. Koncert v obřadní síni radnice

11. října 2021 ve 22:11

Cyklus koncertů v obřadní síni vysočanské radnice pokračuje 21. října v 19 hodin programem Od Rusalky k Libuši, v podání Elišky Weissové /dramatický soprán/ a Ladislavy Kaspříkové /klavír/.

Další články
Nahoru