dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Metro zažije další velké výluky, chystá se několik rekonstrukcí výhybek
Ilustrační foto: archiv

Metro zažije další velké výluky, chystá se několik rekonstrukcí výhybek

Pražský dopravní podnik (DPP) chystá na příští rok další rekonstrukce v metru. Vyměněny by měly být výhybky u tří stanic, sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl. Přesný harmonogram, kdy budou práce provedeny, ještě není dokončen.

Kompletně vyměněna by měla být výhybka ve stanici metra A Želivského. Tady dopravce předpokládá asi dvoudenní výluku provozu v úseku mezi stanicemi Náměstí Míru a Depo Hostivař. S pracemi by měl DPP začít zřejmě v prvním čtvrtletí.

Na trase A by se ještě měly měnit výhybky u stanice Dejvická. „Očekává se výměna kolejového křížení a návazných čtyř výhybek za stanicí Dejvická, termín a ani způsob provedení není prozatím určen," uvedl Štábl.

Na trase C se zřejmě na začátku července uskuteční výměna kolejového křížení a čtyř výhybek za stanicí Kačerov. Provoz metra bude pravděpodobně přerušen v úseku Pražského povstání – Háje. „Přesný termín bude teprve určen," uvedl mluvčí.
     

„Těmito opravami budou sanace výhybek uložených na dřevěných pražcích ve štěrkovém loži ukončeny," dodal Štábl.

DPP naposledy opravoval výhybky letos na začátku července mezi stanicemi Háje a Kačerov. Zhruba dva týdny museli obyvatelé Jižního Města jezdit náhradními autobusy.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru