dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Metro v úseku Náměstí Míru – Dejvická nejezdilo. Do konečné stanice tekla voda
Stanice trasy metra A Malostranská. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Metro v úseku Náměstí Míru – Dejvická nejezdilo. Do konečné stanice tekla voda

Na trase A byl přerušen provoz metra mezi stanicemi Náměstí Míru a Dejvická. Do stanice Dejvická tekla voda z poškozeného potrubí.

Po odčerpání vody a úklidových pracích byl provoz metra plně obnoven v 12:38.

Při opravě betonové desky ve stanici Dejvická se propadla zemina a byl uražen hydrant. Následně došlo k průniku vody do vestibulu na Vítězném náměstí. Kvůli havárii je bez vody část budovy generálního štábu na náměstí. V chybné dokumentaci, kterou mají dělníci opravující desku k dispozici, žádný vodovod, který byl dnes poškozen, není.

„V souvislosti s pracemi na stropní desce ve stanici metra Dejvická došlo k  poškození vodovodního řádu, teče zde tedy voda, která masivně prosakovala až do stanice. Vlivem toho došlo k uvolnění stropního podhledu,“ popsala tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Na místě jsou hasiči, kteří vodu odčerpávají. Vestibul by měl být uzavřen zhruba do tří hodin odpoledne. Předpokládané obnovení běžného provozu úseku metra bude upřesněno.

„Předpokládá se, že čerpání potrvá v řádu hodin. Situace se bude dále vyvíjet a dáme vědět o dalším průběhu,“ dodala Řehková.

Autobusové linky od Dejvické jsou prodlouženy přes Hradčanskou a Malostranskou na Staroměstskou.

Vyjádření radnice Prahy 6:

Stropní deska stanice metra A – Dejvická se opravuje již několik měsíců. První fáze ve směru na Vítězné náměstí měla být hotova do konce listopadu, ale Dopravní podnik Prahy již sdělil, že opravy se prodlouží až do konce května 2014. Poté začnou opravy ve směru z Vítězného náměstí a ty mají být hotové až do 30. září 2014. 

Práce na opravách stropní desky nabírají velké zpoždění a dnešní havárií se ještě dále prodlouží, to naprosto odmítáme. 

Městská část Praha 6 proto žádá, aby byla znovu tato lokalita stropní desky detailně prověřená a podobná situace, kdy dělníci překopnou v dokumentaci údajně nezakreslenou slepou větev vodovodu se již nemohla opakovat. 


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru