Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Metro v hlavním městě nyní využívá v průměru milion cestujících denně
Ilustrační foto: archiv DPP

Metro v hlavním městě nyní využívá v průměru milion cestujících denně

Pražské metro využívá v současné době v průměru zhruba milion cestujících denně, což je proti době před začátkem pandemie covidu-19 zhruba o 150 000 lidí méně. Povrchovou dopravu využívá proti normálu zhruba o devět procent cestujících méně. Vyplývá to z prezentace organizace Ropid, kterou projednal magistrátní výbor pro dopravu.

Největší úbytek cestujících v MHD nastal na začátku pandemie v březnu 2020, kdy to bylo až 80 procent. Letos se počet cestujících neustále zvyšuje, přesto se dosud nedostal na svou původní úroveň.

„Oscilujeme okolo jednoho milionu cestujících denně, dokonce už tam byl jeden den, kdy to byl jeden milion a 50 000 tisíc cestujících," řekl náměstek ředitele Ropidu Martin Šubrt.

Největší úbytek oproti době před pandemií je podle dokumentu v ranní špičce, kdy jde o pokles v rozmezí od 15 do 20 procent. Okolo poledne činí pokles asi deset procent a odpoledne mezi deseti a 15 procenty cestujících.

Méně lidí využívá v současné době rovněž povrchovou dopravu, kdy tramvajemi a autobusy cestuje proti roku 2019 o přibližně devět procent cestujících méně. Ukázal to ověřovací průzkum, který se, stejně jako v roce 2019, uskutečnil v autobusové zastávce Pod Táborem.

Kvůli pandemii byla loni a předloni MHD omezována. Největší propad nastal při první vlně pandemie od 11. března do 26. května 2020, kdy ubylo proti běžnému stavu až 83 procent cestujících.

V půlce března tehdy klesl v metru z více než 1,15 milionu denně na 200 000 lidí. Počet cestujících se následně zvyšoval a snižoval podle pandemických vln.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru