dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - zatazeno
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
29°C
Metro se zastaví na části linky C
Metro nepojede v neděli na čáti linky C. Ilustračí foto: archiv

Metro se zastaví na části linky C

Kvůli výměně zabezpečovacího zařízení ve stanici Ládví na lince C pražského metra bude přerušen provoz v obou směrech mezi stanicemi Holešovice a Letňany. Výluka potrvá celou neděli 26. července. Zajištěna bude náhradní autobusová a tramvajová doprava.

Práce na výměně stávajícího zabezpečovacího zařízení pražský dopravní podnik zahájí v sobotu v noci po skončení provozu metra. Doposud používaná technologie elektronického stavidla pochází z roku 2004 a již neodpovídá současným požadavkům a potřebám provozu v pražském metru.

Práce potrvají do pozdních nočních hodin z neděle na pondělí. Provoz metra na lince C bude plně obnoven opět od pondělí 27. července.

Pro cestující do nebo z oblasti Kobylis, Ládví či Sídliště Ďáblice se během nedělní výluky doporučuje využívat náhradní tramvajovou dopravu XC, která bude jezdit na trase Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice – Trojská – Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice v intervalu 7 až 8 minut.

V úseku Nádraží Holešovice – Kobylisy se interval všech spojů tramvajové linky 17 zkrátí na 3 až 4 minuty. Mezi zastávkami Nádraží Holešovice a Kobylisy bude v tomto směru možné v tramvajích přepravovat také jízdní kola.

Pro cestující do nebo z oblasti Střížkova, Proseku a Letňan bude zavedena náhradní autobusová doprava XC1, která bude jezdit na trase Nádraží Holešovice – Vychovatelna – Střížkov – Sídliště Prosek – Prosek – Nový Prosek – Letňanská – Letňany v intervalu 3 až 8 minut dle denní doby. Vybrané spoje XC1 z centra do Letňan budou během nedělního odpoledne zdvojeny.

Náhradní doprava

•         náhradní tramvajová doprava XC v trase Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice – Trojská – Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice.

•         náhradní autobusová doprava XC1 v trase Nádraží Holešovice – Vychovatelna – Střížkov – Sídliště Prosek – Prosek – Nový Prosek – Letňanská – Letňany.

Změny v provozu tramvají

•         Všechny spoje linky č. 17 budou vedeny v trase Levského (Sídliště Modřany) – Vozovna Kobylisy.

•         Linku č. 17 lze využít jako náhradní dopravu v úseku Nádraží Holešovice – Kobylisy.

Změny v provozu autobusů

•         Linka č. 144 bude ve směru od Polikliniky Mazurská prodloužena ze zastávky Kobylisy přes zastávky Ládví, Střížkov, Prosek a Nový Prosek do zastávky Letňany, kde je ukončena.

•         Jako náhradní dopravu v úseku Kobylisy – Ládví – Střížkov – Prosek lze využít i pravidelné autobusové linky č. 152 a 177.

Na podzim a v příštím dojde k modernizaci zabezpečovacího zařízení také ve stanicích Depo Hostivař, Nádraží Holešovice a Letňany.


Sraz motorkářů v sobotu omezí dopravu

6. srpna 2020 ve 12:32

V sobotu 8. srpna 2020 se v rámci 11. ročníku mezinárodního srazu motorkářů uskuteční hromadná motocyklová vyjížďka Prahou STRAbike 2020. Začátek vyjížďky je v 17:30 hodin, předpokládaný konec v cca 19 hodin. 

Brusnický a Dejvický tunel dnes v noci mimo provoz

6. srpna 2020 ve 12:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický tunel dnes od 23 hodin do 7.srpna do 5 hodin mimo provoz.

Další články
Nahoru