dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Metro omezí na tři dny provoz, bude se v něm natáčet film o sovětském sériovém vrahovi
Tunel metra za stanicí Anděl, směr Karlovo náměstí. Foto: Draceane / Wikimedia Commons

Metro omezí na tři dny provoz, bude se v něm natáčet film o sovětském sériovém vrahovi

Hollywoodské produkci pod vedením Ridleyho Scotta vyšel vstříc dopravní podnik a umožnil filmování v pražském metru. Jelikož se jedná o náročné natáčení, požádala produkce filmu Child 44 o omezení přepravy na lince metra B, zejména ve stanici Anděl a v úseku Smíchovské nádraží – Florenc. Provoz podzemky tak bude omezen ve dnech 23. až 25. srpna v pozdních večerních a ranních hodinách.

Natáčení v pražském metru

Natáčení v pražské MHD je celkem obvyklé. Za poslední roky se v pražském metru natáčely zejména české filmy ze současnosti – jako například Gympl, Nevlastní bratr, Venkovský učitel, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště nebo Román pro ženy.

Filmy se točily ve stanicích Florenc, Staroměstská, Háje a Chodov, a to vždy přes noc.

Natáčet se bude v uvedených dnech, z pátku na sobotu a ze soboty na neděli od 22:00 do 8:00 hodin. V tuto dobu bude vyloučen úsek metra Smíchovské nádraží – Florenc. Poté mezi 8:00 a 10:00 hodinou ranní v sobotu a neděli bude metro stanicí Anděl pouze projíždět. Po vyklizení prostor bude metro opět plně v provozu.

„Těší nás, že si Ridley Scott vybral pro natáčení Prahu a naše metro, které si již zahrálo v několika českých i zahraničních filmech. Jeho produkce nás původně žádala o natáčení i na lince C. Nechtěli jsme však cestující tolik zatěžovat, a proto byla zvolena jen trasa B a předposlední prázdninový víkend, kdy je v Praze nejméně lidí. Navíc se v metru bude natáčet jen v ranních a večerních hodinách, a to v úseku Smíchovské nádraží – Florenc. Samozřejmostí je pro nás v době výluky zajištění náhradní dopravy pro cestující,“ říká generální ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek.

Nový film Child 44 se natáčí na několika místech v České republice. Štáb filmu, který dle Státního fondu české kinematografie plánuje v tuzemsku utratit přibližně půl miliardy korun, se zavázal, že dopravnímu podniku uhradí ušlý zisk, náklady spojené s náhradní tramvajovou dopravou XB a výdaje na výrobu informačních nosičů, které cestující upozorní na přerušení přepravy na lince B.

„Natáčení filmu je náročná věc a často se neobejde bez dočasného uzavírání ulic, náměstí, mostů či stanic metra. Chtěli bychom tímto poděkovat za pochopení dočasné uzavírky metra,“ vysvětluje David Minkowski ze společnosti Stillking Films, která organizačně zajišťuje natáčení filmu v České republice.

Americký thriller Child 44 bude mít premiéru příští rok. Hrají v něm hollywoodské hvězdy Tom Hardy, Naomi Rapace, Gary Oldman a další. Film je inspirován příběhem sériového vraha a kanibala Andreje Čikatila ze Sovětského svazu. Ten v letech 1978 až 1990 zavraždil desítky dětí a žen. Části těl svých obětí jedl.


Autor: Renata Rákosová

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru